Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Peqin (0827) All All 2,658,317.00 49 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 49,868 2014-02-28 2014-02-28 1410100272014 Unspecified Tatim burim per largim nga puna Dega Thesarit per Bujar Hasa sipas list pageses
  Dega e Thesarit Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 448,812 2014-02-17 2014-02-18 1310100272014 Unspecified Shperblim per largim nga puna Dega Thesarit per Bujar Hasa sipas list pageses
  Dega e Thesarit Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 1,964 2014-02-14 2014-02-17 1210100272014 Unspecified 1010027 Energji Dega Thesarit muajin nentor 2010 kontrat nr 163249 nr 0091250266 31.12.2010 sipas akt rakordimit
  Dega e Thesarit Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 10,919 2014-02-14 2014-02-17 1110100272014 Unspecified 1010027 Energji Dega Thesarit muajin janar 2014 kontrat nr 163249 nr 607353919 28.01.2014
  Dega e Thesarit Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 4,664 2014-02-13 2014-02-13 0710100272014 Unspecified Telefon Dega Thesarit Dhjetor muajin janar 2014 Nr klient 31001868070 nr ser 717061600 dt 31.01.2014
  Dega e Thesarit Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 144,861 2014-02-03 2014-02-03 0610100272014 Unspecified Pagat Dega Thesarit muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Dega e Thesarit Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 11,255 2014-01-21 2014-01-22 0510100272014 Unspecified 1010027 Energji Dega Thesarit muajin dhjetor 2013 kontrat nr 163249 nr fatue606188096 12.01.2014
  Dega e Thesarit Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 7,265 2014-01-15 2014-01-16 0410100272014 Unspecified Telefon Dega Thesarit Dhjetor muajin dhjetor 2013 Nr klient 31001868070 nr ser 716855870 dt 31.12.2013
  Dega e Thesarit Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 118,005 2014-01-09 2014-01-09 0110100272014 Unspecified Pagat Dega Thesarit Dhjetor muajin dhjetor 2013