Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Peqin (0827) All All 2,658,317.00 49 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 49,868 2014-02-28 2014-02-28 1410100272014 Unspecified Tatim burim per largim nga puna Dega Thesarit per Bujar Hasa sipas list pageses
  Dega e Thesarit Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 448,812 2014-02-17 2014-02-18 1310100272014 Unspecified Shperblim per largim nga puna Dega Thesarit per Bujar Hasa sipas list pageses
  Dega e Thesarit Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 1,964 2014-02-14 2014-02-17 1210100272014 Unspecified 1010027 Energji Dega Thesarit muajin nentor 2010 kontrat nr 163249 nr 0091250266 31.12.2010 sipas akt rakordimit
  Dega e Thesarit Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 10,919 2014-02-14 2014-02-17 1110100272014 Unspecified 1010027 Energji Dega Thesarit muajin janar 2014 kontrat nr 163249 nr 607353919 28.01.2014
  Dega e Thesarit Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 4,664 2014-02-13 2014-02-13 0710100272014 Unspecified Telefon Dega Thesarit Dhjetor muajin janar 2014 Nr klient 31001868070 nr ser 717061600 dt 31.01.2014
  Dega e Thesarit Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 144,861 2014-02-03 2014-02-03 0610100272014 Unspecified Pagat Dega Thesarit muajin janar 2014 sipas list pagesave
  Dega e Thesarit Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 11,255 2014-01-21 2014-01-22 0510100272014 Unspecified 1010027 Energji Dega Thesarit muajin dhjetor 2013 kontrat nr 163249 nr fatue606188096 12.01.2014
  Dega e Thesarit Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 7,265 2014-01-15 2014-01-16 0410100272014 Unspecified Telefon Dega Thesarit Dhjetor muajin dhjetor 2013 Nr klient 31001868070 nr ser 716855870 dt 31.12.2013
  Dega e Thesarit Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 118,005 2014-01-09 2014-01-09 0110100272014 Unspecified Pagat Dega Thesarit Dhjetor muajin dhjetor 2013