Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GENTIANA MADANI All 375,000.00 28 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 20,000 2014-04-01 2014-04-02 7910111302014 Paga baze ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARES MARS 2014
  Prefektura e qarkut Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 10,000 2014-03-18 2014-03-19 6510160612014 Paga baze 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK URDHER EKZEKUTIMI DT14.01.2014 NDAJ DEBITORIT SHEFIK ZEQIRI
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-03-04 2014-03-05 3410100472014 Unspecified TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS LISTPAGESES
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-03-04 2014-03-04 5410111302014 Unspecified ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARES SHKURT 2014
  Prefektura e qarkut Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-02-14 2014-02-17 2510160612014 Unspecified 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK URDHER EKZEKUTIMI DT14.01.2014 NDAJ DEBITORIT SHEFIK ZEQIRI
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-02-10 2014-02-12 3410111302014 Unspecified ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARES JANAR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-02-03 2014-02-04 1310100472014 Unspecified TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS LISTPAGESES JANAR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-01-07 2014-01-08 410100472014 Unspecified TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS LISTPAGESES DHJETOR 2013