Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All GENTIANA MADANI All 375,000.00 28 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 20,000 2014-04-01 2014-04-02 7910111302014 Paga baze ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARES MARS 2014
  Prefektura e qarkut Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 10,000 2014-03-18 2014-03-19 6510160612014 Paga baze 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK URDHER EKZEKUTIMI DT14.01.2014 NDAJ DEBITORIT SHEFIK ZEQIRI
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-03-04 2014-03-05 3410100472014 Unspecified TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS LISTPAGESES
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-03-04 2014-03-04 5410111302014 Unspecified ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARES SHKURT 2014
  Prefektura e qarkut Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-02-14 2014-02-17 2510160612014 Unspecified 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK URDHER EKZEKUTIMI DT14.01.2014 NDAJ DEBITORIT SHEFIK ZEQIRI
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-02-10 2014-02-12 3410111302014 Unspecified ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARES JANAR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-02-03 2014-02-04 1310100472014 Unspecified TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS LISTPAGESES JANAR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-01-07 2014-01-08 410100472014 Unspecified TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS LISTPAGESES DHJETOR 2013