Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GENTIANA MADANI All 375,000.00 28 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-12-02 2014-12-03 24210100472014 Paga baze TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS U.EKZ.277 10.12.2008,SHKRESA NR.29 25.07.2013
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-12-01 2014-12-02 26010111302014 Paga baze ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARES NENTOR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-11-12 2014-11-13 22210100472014 Shtesa page te tjera TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS LISTPAGESES
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-11-03 2014-11-03 23410111302014 Paga baze ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARESI TETOR 2014 APARATI
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-10-03 2014-10-06 20010100472014 Paga baze TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK U.EKZ.NR.277 KREDI PER ARTUR CANAKU
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-10-01 2014-10-01 21310111302014 Paga baze ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE SHTATOR 2014 I MAJLINDA CARES
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-09-01 2014-09-01 17810100472014 Paga baze TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-09-01 2014-09-01 19410111302014 Paga baze ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARES GUSHT 2014 APARATI
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-08-19 2014-08-20 16910100472014 Paga baze TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS U.EKZEK.277 10.12.2008
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-08-01 2014-08-04 17310111302014 Paga baze ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARES KORRIK 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-07-03 2014-07-04 13510100472014 Paga baze TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DETYRIM/KREDI PER ARTUR CANAKU V.GJ.277 10.12.2008
  Prefektura e qarkut Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 10,000 2014-07-01 2014-07-02 18910160612014 Paga baze 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK URDHER EKZEKUTIMI DT30.06.2014 NDAJ DEBITORIT SHEFIK ZEQIRI
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-07-01 2014-07-01 14710111302014 Paga baze ZYRAS ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE QERSHOR 2014 I MAJLINDA CARES
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-06-10 2014-06-11 10910100472014 Paga baze TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK TEL KREDI PER ARTUR CANAKU SIPAS U.EKZ.277 10.12.2008
  Prefektura e qarkut Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 10,000 2014-06-02 2014-06-03 14610160612014 Paga baze 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK URDHER EKZEKUTIMI SIPAS VENDIMIT 151 10.06.2014
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 10,000 2014-06-02 2014-06-02 12310111302014 Paga baze ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE MAJE 2014 I MAJLINDA CARES
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-05-12 2014-05-13 8810100472014 Paga baze TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS V.29 25.07.2013
  Prefektura e qarkut Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 20,000 2014-05-09 2014-05-12 12410160612014 Paga baze 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK URDHER EKZEKUTIMI DT1414 NDAJ DEBITORIT SHEFIK ZEQIRI
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 20,000 2014-05-02 2014-05-02 10310111302014 Paga baze ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE I MAJLINDA CARES PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) GENTIANA MADANI Durres 15,000 2014-04-02 2014-04-03 5310100472014 Paga baze TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK DIF.KREDIE PER ARTUR CANAKU SIPAS U.EKZ.277 10.12.2008