Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga pėr periudhėn Shtator 2018 - Dhjetor 2018, si Drejtoreshė e Fondit tė Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor, shuma 456 000 Lekė.
2) Tė ardhura nga Shkolla Shqiptare e Administratės Publike, 11 475 Lekė.
3) Tė ardhura nga konsulenca nė Projektin e Fondit tė Garancisė Rurale AASF, pėr periudhėn 13.09.2018 deri31.12.2018, nė vlerėn 15 641.21 Euro (pagesė e prapambetur). Shėrbimi me kontratė ėshtė ofruar nga GFA Consulting, Gjermani si kompania kontraktuese.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareZ. Kume, e ardhura nga paga si administrator i shoqėrisė “Artizan Sh.p.k”, pėr periudhėn Shtator 2018-Dhjetor 2018 ėshtė nė vlerėn 122 508 Lekė. E ardhura mujore, 30 627 Lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtuar me 175 025.78 Lekė nga tė ardhurat e pagės, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė. Gjendja nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 175 294.86 Lekė.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.2018 ėshtė 3 708.56 Euro, shtuar me 3 184.92 Euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė e pakėsuar me 439.39 Lekė. Gjendja mė 31.12.2018 ėshtė 1 433.11 Lekė.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 20 015.98 Euro, e pakėsuar me 2.1 Euro.
5) Bono thesari tė investuara nė Janar 2015 me maturim 9 -vjeēar nė shumėn 3 000 000 lekė. Pėr vitin 2018, nuk ka investim shtesė nė Bono Thesari.
6) Gjendja e depozitės sė kursimit nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 15 256 Euro, shtim 256 Euro.
7) Znj. Denaj, pronare 100% njė apartamenti pėr tė cilin nė 2018 nuk ėshtė bėrė investim shtesė.
8) Pronare 100% e njė shtėpie banimi ende tė pabanueshme, pėr tė cilėn nuk deklarohet investim shtesė .
9) Znj. Denaj, pronare 100% e njė makine sė tipit Toyota Rava, qė nė vitin 2018 nuk ka ndryshim vlere.
10) Kredi sė bashku me bashkėshortin Z. Kume, pėr banesė me vlerė 7 000 000 Lekė tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė vitin 2012. Pėr kredinė me afat 10 vite, normė interesi 4.14% dhe kėst mujor 74 922.75 Lekė, ėshtė shlyer pėr periudhėn Shtator-Dhjetor 2018, shuma 224 768.25 Lekė si principal dhe interesa. Gjendja e detyrimit tė subjekti kundrejt bankės nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 3 181 819.78 Lekė.
11) Gjendje e kartės sė kreditit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shuma 1 000 Euro.
12) Bashkėshortėt, marrė kredi bankare 5 000 000 Lekė, nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė datėn 26.12.2014, nė emėr tė subjektit Nektar Kume Person Fizik. Pėr kredinė bankare me afat 5 vjeēar, normė interesi 6.3% dhe kėst mujor 95 470.62 Lekė, ėshtė shlyer shuma 381 959.16 Lekė si principal dhe interes. Gjendja e detyrimit tė mbetur tė palikuiduar nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 1 114 452.48 Lekė.
13) Bashkėshortėt, marrė kredi bankare 5 000 000 Lekė, nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė datėn 26.12.2014, nė emėr tė subjektit Artizan Sh.p.k. Pėr kredinė bankare me afat 5 vjeēar, normė interesi 6.3% dhe kėst mujor 95 917.27 Lekė, ėshtė shlyer shuma 384 546.61 Lekė si principal dhe interes. Gjendja e detyrimit tė mbetur tė palikuiduar nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 1 119 666.45 Lekė.
14) Bashkėshortėt, marrė kredi bankare 1 000 000 Lekė, nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė datėn 26.09.2017, nė emėr tė subjektit Nektar Kume Person Fizik. Pėr kredinė bankare me afat 36 muaj, normė interesi 5.3% dhe kėst mujor 30 164 Lekė, ėshtė shlyer shuma 119 877.6 Lekė si principal dhe interes. Gjendja e detyrimit tė mbetur tė palikuiduar nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 601 418.15 Lekė.
15) Z.Kume, gjendje tė llogarisė bankare nė njė banke tė nivelit tė dytė nė emėr tė subjektit Nektar Kume PF, 128.26 Lekė, pakėsim me 300 Lekė.
16) Bashkėshorti, gjendje tė llogarisė bankare nė emėr tė subjektit Nektar Kume PF nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 Euro.
17) Bashkėshorti, shtim 442.5 Lekė tė gjendjes sė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė emėr tė subjektit Nektar Kume PF. Nė 31 Dhjetor 2018, gjendja e llogarisė ėshtė 25 084.95 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi
Pėr 2018, ėshtė shlyer nga bashkėshortėt si principal dhe interesa tė kredive bankare shuma totale prej 1 111 151.62 Lekė