Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura mujore me vlerė 1 050 Euro nga paga si deputete nė Kuvendin e Shqipėrisė, Shtator 2017.
2) Tė ardhura me vlerė 657 317 Lekė nga paga, dieta, karburant, telefon dhe komisione si deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė. Shtator - Dhjetor.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksionePronare e 10 % tė aksioneve dhe kapitalit tė kompanisė 'Wilcuma LLC', dhuratė nga bashkėshorti, Z. Muējon Demiraj, vlera neto e aksioneve 170 000 dollarė. Sipas marrėveshjes sė aksionerėve nuk ka divident nė para qė paguhet pėr vitin e parė tė punės nė 'Wilcoma LLC'.
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti Z. Mucjon Demiraj, tė ardhura me vlerė 6 500 USD nga kompania dhe qiraja e apartamentit nė Nju Jork pėr periudhėn Janar-Shtator 2017.
2) Bashkėshorti Z. Mucjon Demiraj, tė ardhura me vlerė 26 000 USD nga qiraja e godinės nė Nju Jork.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Kredi studentore me vlerė 10 000 USD nė U.S.A, pėr tė cilėn gjendja e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 9 500 Euro.
2) Bashkėshorti Z. Mucoj Demiraj ka shlyer shumėn prej 8 000 USD pėr kredinė bankare me vlerė 350 000 USD dhe kėste mujore prej 2 000 USD, marrė nė Nju Jork. Gjendja e detyrimit nė datėn e marrjes sė detyrės nga bashkėshortja ishte 315 000 USD dhe nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 307 000 USD.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka