Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si Deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė, shuma 2 209 795 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshorti, Z. Muējon Demiraj, tė ardhura nė vlerėn 78 000 Dollarė nga kompania dhe nga qiraja e godinės nė New York.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Subjekti deklaron se tė gjitha shtesat dhe pakėsimit e deklaruara nė deklaratėn e nėnės zonjės Fatmira Hajdari njėkohėsisht subjekt deklarimi pranė Inspektoratit, i janė lėnė si pėrfitime po zonjės Fatmira Hajdari.
2) Kredi studentore, pėr shkollim Universitar tė marrė nė New York nė shumėn 10 000 Dollarė, me normė interesi 5% dhe me kohėzgjatje 10 vite. Detyrimi i shlyer ėshtė 60 Dollarė dhe gjendja e detyrimit tė mbetur ėshtė 8 000 Dollarė.
3) Kartė krediti me limit shume 500 Dollarė, pėr tė cilėn ėshtė shlyer nė vitin 2018 detyrimi 85 Dollarė dhe gjendja e mbetur e detyrimit tė pashlyer ėshtė 415 Dollarė.
4) Kredi personale nė shumėn 2 000 000 Lekė tė marrė pėr shkollim nė muajin Korrik 2018 pranė njė banke tė nivelit tė dytė, pėr tė cilėn ėshtė shlyer detyrimi 145 605 Lekė dhe gjendja e mbetur e detyrimit ėshtė 1 844 371 Lekė.
5) Bashkėshorti, Z. Muējon Demiraj, shtesė me 15% tė kapitalit nė kompaninė wilcuma LLC, New York, nga rishpėrndarja e kapitalit midis bashkėortakėve, vlera 0 Dollarė. Totali i kapitalit tė zotėruar nga Z. Demiraj ėshtė 35%.
6) Bashkėshorti, Z. Muējon Demiraj, kredi bankare nė New York nė shumėn 350 000 Dollarė, me normė interesi 5% dhe kohėzgjatje 30 vite. Detyrimi i shlyer, 35 000 Euro, gjendja e mbetur e detyrimit, 280 000 Dollarė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzuar shuma 145 605 Lekė si shlyerje tė principalit dhe interesave tė kredisė bankare tė marrė nė njė bankė tė niveli tė dytė, pėr shkollim nė shumėn 2 000 000 Lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Muējon Demiraj, shpenzuar shumėn 35 000 Dollarė si shlyeje tė kėsteve tė kredisė bankare tė marrė nė New York nė vlerėn 350 000 Dollarė.