Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga puna si nėnkryetar i Bashkisė Pėrrenjas, (janar-gusht 2017.), shuma 431 136 lekė.
2) Tė ardhura nga puna jashtė orarit zyrtar nė Qendrėn Shėndetėsore, Qukės, (janar - qershor 2017.), shuma 88 306 lekė.
3) Tė ardhura nga paga si deputet (pėr periudhėn 09.09.2017 - 31.12.2017.), shuma 703 596 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Flutura Belba, tė ardhura nga puna nė Posta sh.a, Qukės (pėr periudhėn janar - shtator 2017.), shuma 216 510 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Flutura Belba, tė ardhura nga puna jashtė orarit zyrtar nė Qendrėn Shėndetėsore, Qukės (pėr periudhėn korrik - gusht 2017.), shuma 35 520 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Flutura Belba, tė ardhura nga paga nė Posta sh.a, dega Librazhd (pėr periudhėn 09.09.2017 - 31.12.2017.), shuma 125 886 lekė.
4) Bashkėshortja, Znj. Flutura Belba, tė ardhura nga paga nga puna me kohė tė pjesshme nė Qendrėn Shėndetėsore Pėrrenjas, (pėr periudhėn 09.09.2017 - 31.12.2017.), shuma 60 828 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e autoveturės tip 'Mitsubish Pajero' mė 23.11.2017, vlera 5 000 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Overdraft nė Raiffeisen Bank, detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 1 837 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer 56 093 lekė.
2) Huamarrje nga njė person fizik pėr blerjen e njė apartamenti banimi, detyrimi 15 000 euro, nuk ėshtė shlyer asnjė kėst.
3) Kartė krediti nė Raiffeisen Bank, detyrimi i mbetur pashlyer, 93 152 lekė.
4) Kredi konsumatore nė Alpha Bank, detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, 37 164 lekė. Kredia ėshtė shlyer plotėsisht.
5) Bashkėshortja, Znj. Flutura Belba, gjendja e llogarisė sė pagės nė Raiffeisen Bank, shtesė 28 321 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr blerjen njė autoveture tip 'Mitsubish', prodhim i vitit 1998, blerė nė vitin 2017 me kursime nga tė ardhura familjare, vlera 3 000 euro.
2) Shpenzime pėr blerjen e njė autoveture tip 'Mercedes Benz', vlera 5 800 euro.
3) Shpenzime pėr shlyerjen e overdraftit pėr vitin 2017, shuma 1 837 lekė.
4) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė konsumatore pėr vitin 2017, vlera 37 164 lekė.