Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura me vlerė 865 320 Lekė (72 110 Lekė/muaj) nga paga si Kryetar i Bashkisė Rrogozhinė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneTė ardhura me vlerė 333 333,34 Lekė nga dividendi i shpėrndarė nga kompania Univers Promotions.
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjeraKredia me afat 20 vjeēar, pėr blerje apartamenti, vlera totale e kredisė 150 000 euro dhe data e lidhjes sė kontratės sė kredisė ėshtė 18 Prill 2017.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer gjatė 2017 shuma prej 150 000 Euro kundrejt shoqėrisė Sara El, pėr blerjen e apartamenti (kontratė porosie 17.10.
2016) me vlerė totale tė kontratės 270 000 Euro. Gjatė vitit 2016 ėshtė shlyer shuma prej 70 000 Euro, 150 000 Euro u paguan gjatė vitit 2017 dhe gjendja e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 50 000 Euro. Burimi pėr 150 000 eurot e shpezuara ėshtė njė kredi bankare.
2) Shlyer gjatė vitit 2017 vlera prej 7 058,54 Euro pėr njė kredi pėr blerje apartamenti, me vlerė totale 150 000 Euro, me afat 20 vjeēar, lidhur nė datė 28.04.2017 pranė Credins Bank. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 147 557,12 Euro. Kjo kredi ėshtė pėrdorur pėr shlyerje tė detyrimeve sipas Kontratės sė Porosisė pėr apartamentin.