Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura me vlerė 865 320 Lekė (72 110 Lekė/muaj) nga paga si Kryetar i Bashkisė Rrogozhinė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesTė ardhura me vlerė 333 333,34 Lekė nga dividendi i shpėrndarė nga kompania Univers Promotions.
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
OthersKredia me afat 20 vjeēar, pėr blerje apartamenti, vlera totale e kredisė 150 000 euro dhe data e lidhjes sė kontratės sė kredisė ėshtė 18 Prill 2017.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shlyer gjatė 2017 shuma prej 150 000 Euro kundrejt shoqėrisė Sara El, pėr blerjen e apartamenti (kontratė porosie 17.10.
2016) me vlerė totale tė kontratės 270 000 Euro. Gjatė vitit 2016 ėshtė shlyer shuma prej 70 000 Euro, 150 000 Euro u paguan gjatė vitit 2017 dhe gjendja e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 50 000 Euro. Burimi pėr 150 000 eurot e shpezuara ėshtė njė kredi bankare.
2) Shlyer gjatė vitit 2017 vlera prej 7 058,54 Euro pėr njė kredi pėr blerje apartamenti, me vlerė totale 150 000 Euro, me afat 20 vjeēar, lidhur nė datė 28.04.2017 pranė Credins Bank. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 147 557,12 Euro. Kjo kredi ėshtė pėrdorur pėr shlyerje tė detyrimeve sipas Kontratės sė Porosisė pėr apartamentin.