Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto tė vitit me vlerė 816 241,75 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Vorė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga interesat bankare nė llogarinė e pagės si Kryetar Bashkie, 40,41 Lekė.
2) Tė ardhura nga interesat bankare nė llogarinė personale, 1,19 Euro.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura me vlerė 1 590 976 Lekė, realizuar nga dhėnia me qira e dyqaneve dhe shtėpisė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
1) Tė ardhura nga dividendi i tėrhequr nga AgroBlend Sh.p.k me vlerė 1 896 434 Lekė, kaluar nė llogarie e pagės sė bashkėshortes pranė Alpha Bank.
2) Tė ardhura nga dividendi i tėrhequr nga AgroBlend Sh.p.k me vlerė 153 000 Lekė, kaluar te llogaria personale e bashkėshortes pranė Tirana Bank.
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja Znj.Hava Ismaili, tė ardhura me vlerė 2 581 654,22 Lekė nga veprimtaria e shitjeve online, nė llogarinė personale pranė Tirana Bank.
2) Bashkėshortja, tė ardhura neto tė vitit me vlerė 1 425 089 Lekė nga paga si administratore e AgroBlend Sh.p.k.
3) Bashkėshortja, tė ardhura nga interesat bankare nė llogarinė personale, 21,55 Lekė.
4) I biri Z. Bledian Ismaili, tė ardhura neto tė vitit me vlerė 756 069,6 Lekė nga paga si punonjės i AgroBlend Sh.p.k.
5) I biri Z. Bledian Ismaili, tė ardhura nga interesat bankare nė llogarinė personale tė tė birit, 20,01 Lekė.
6) I biri, Z. Ender Ismaili, tė ardhura me vlerė 1 354,68 Euro nga Hillside sports, nė llogarinė e pagės.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Tė ardhura me vlerė 56 929,8 Euro nga shitja e pronės tip garazhd, pasqyruar nė llogarinė personale tė bashkėshortes pranė BKT.
2) Tė ardhura me vlerė 26 850 Euro nga shitja e pronės tip apartament, vlera e shitjes tė sė cilit ėshtė 53 200 Euro dhe pjesa e mbetur prej 26 350 Euro arkėtohet nė Janar 2018. Tė ardhurat janė pasqyruar nė llogarinė personale tė subjektit pranė Raiffeisen Bank, e hapur nė Maj 2017.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shitja e pasurisė tip truall me vlerė 6 024 653 Lekė, pėr tu arkėtuar nė Shkurt 2018 nė llogarinė personale tė subjektit pranė Raiffeisen Bank.
2) I biri Z. Bledian Ismaili, pakėsim i llogarisė tė pagės me 850 000 Lekė nga tėrheqjet .
3) I biri Z. Ender Ismaili, pakėsim i llogarisė tė pagės me 11 000 Euro nga tėrheqjet.
4) Ėshtė hapur llogari rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank nė 3 Maj 2017, gjendja e sė cilės ėshtė 26 851,19 Euro.
5) Depozitim me vlerė 4 000 Euro nė llogarinė e tė birit Z.Bledian Ismaili, pranė Raiffeisen Bank.
6) I biri Z. Ender Ismaili, gjendje e llogarisė bankare pranė Barclays Bank nė Londėr me vlerė 578,68 GBP, hapur nė Tetor 2017 me tė ardhurat e familjes pėr tė mbuluar shpenzimet e studimeve pasuniversitare.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka