Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto tė vitit me vlerė 816 241,75 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Vorė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura nga interesat bankare nė llogarinė e pagės si Kryetar Bashkie, 40,41 Lekė.
2) Tė ardhura nga interesat bankare nė llogarinė personale, 1,19 Euro.
Incomes from RentTė ardhura me vlerė 1 590 976 Lekė, realizuar nga dhėnia me qira e dyqaneve dhe shtėpisė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from Shares
1) Tė ardhura nga dividendi i tėrhequr nga AgroBlend Sh.p.k me vlerė 1 896 434 Lekė, kaluar nė llogarie e pagės sė bashkėshortes pranė Alpha Bank.
2) Tė ardhura nga dividendi i tėrhequr nga AgroBlend Sh.p.k me vlerė 153 000 Lekė, kaluar te llogaria personale e bashkėshortes pranė Tirana Bank.
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja Znj.Hava Ismaili, tė ardhura me vlerė 2 581 654,22 Lekė nga veprimtaria e shitjeve online, nė llogarinė personale pranė Tirana Bank.
2) Bashkėshortja, tė ardhura neto tė vitit me vlerė 1 425 089 Lekė nga paga si administratore e AgroBlend Sh.p.k.
3) Bashkėshortja, tė ardhura nga interesat bankare nė llogarinė personale, 21,55 Lekė.
4) I biri Z. Bledian Ismaili, tė ardhura neto tė vitit me vlerė 756 069,6 Lekė nga paga si punonjės i AgroBlend Sh.p.k.
5) I biri Z. Bledian Ismaili, tė ardhura nga interesat bankare nė llogarinė personale tė tė birit, 20,01 Lekė.
6) I biri, Z. Ender Ismaili, tė ardhura me vlerė 1 354,68 Euro nga Hillside sports, nė llogarinė e pagės.
Payments received for obligations from third parties
1) Tė ardhura me vlerė 56 929,8 Euro nga shitja e pronės tip garazhd, pasqyruar nė llogarinė personale tė bashkėshortes pranė BKT.
2) Tė ardhura me vlerė 26 850 Euro nga shitja e pronės tip apartament, vlera e shitjes tė sė cilit ėshtė 53 200 Euro dhe pjesa e mbetur prej 26 350 Euro arkėtohet nė Janar 2018. Tė ardhurat janė pasqyruar nė llogarinė personale tė subjektit pranė Raiffeisen Bank, e hapur nė Maj 2017.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Shitja e pasurisė tip truall me vlerė 6 024 653 Lekė, pėr tu arkėtuar nė Shkurt 2018 nė llogarinė personale tė subjektit pranė Raiffeisen Bank.
2) I biri Z. Bledian Ismaili, pakėsim i llogarisė tė pagės me 850 000 Lekė nga tėrheqjet .
3) I biri Z. Ender Ismaili, pakėsim i llogarisė tė pagės me 11 000 Euro nga tėrheqjet.
4) Ėshtė hapur llogari rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank nė 3 Maj 2017, gjendja e sė cilės ėshtė 26 851,19 Euro.
5) Depozitim me vlerė 4 000 Euro nė llogarinė e tė birit Z.Bledian Ismaili, pranė Raiffeisen Bank.
6) I biri Z. Ender Ismaili, gjendje e llogarisė bankare pranė Barclays Bank nė Londėr me vlerė 578,68 GBP, hapur nė Tetor 2017 me tė ardhurat e familjes pėr tė mbuluar shpenzimet e studimeve pasuniversitare.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka