Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto nga paga si Ministėr i Infrastrukturės dhe Energjisė,1 560 597 Lek.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat nė llogarinė e kursimit pranė Intesa San Paolo, 36 000 Lek.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga aktivitetet tregtare si administratore dhe ortake e vetme nė 2 subjekte (si person fizik me NIPT L31309019L dhe si Sh.p.k me NIPT L61717029E) dhe paga si administratore e njė subjekti privat, 9 100 000 Lek.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė me 2 001 Lek nė llogarinė personale pranė Raiffeisen Bank pėr shlyerje borxhi.
2) Shtesė me 469 866 Lek nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank nėpėrmjet kthimit tė borxhit nga tė tretė dhe transfertės nga llogaria personale pranė Credins Bank, me qėllim shlyerjen e kredisė.
3) Pakėsim me 1 687 000 Lek nė llogarinė personale pranė Credins Bank.
4) Mbyllje e kredisė tė mėparshme nė Lekė pranė Raiffeisen Bank.
5) Bashkėshortja, shtesė me 22 426 Euro nė llogarinė personale nė Raiffeisen Bank.
6) Bashkėshortja, shtesė me 448 555 Lek nė llogarinė personale nė Raiffeisen Bank.
7) Bashkėshortja, pakėsim me 11 332 Lek nė llogarinė personale nė Raiffeisen Bank.
8) Bashkėshortja, shlyer shuma prej 5 090 Euro pėr kredinė e marrė nė Credins Bank. Detyrimi i mbetur nė datėn 31 Dhjetor 2017 ėshtė 23 121 Euro.
9) Subjekti nuk deklaron statusin e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor 2017 pėr pagesėn e apartamentit tė banimit me sipėrfaqe 199.5 m2 tė porositur nė vitin 2016 me vlerė 271 450 Euro, pėr tė cilin nė vitin 2016 ėshtė paguar kėsti i parė prej 100 000 Euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer principali prej 3 567, 14 Euro dhe interesat prej 3 392,38 Euro pėr kredinė pėr shtėpi tė marrė pranė Raiffeisen Bank. Detyrimi i mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 94 982,97 Euro.