Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto nga paga dhe honoraret shpėrblimet si Ministėr i Infrastrukturės dhe Energjisė, shuma 1 664 213 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhurat nga interesat bankare tė llogarisė sė kursimit, janė 36 900 Lekė.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nė vlerėn 5 575 240 Lekė, nga aktivitetet tregtare si administratore dhe ortake e vetme nė dy njėsi ekonomike (si person fizik me NIPT L31309019L dhe si Sh.p.k me NIPT L61717029E), paga si administratore nė 2 subjekte private si dhe nga shpėrndarje e dividentit.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsuar me 3 616 Euro, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė pakėsuar me 469 773 Lekė.
3) Llogaria e kursimit nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė shtuar me 36 900 Lekė nga interesat bankare.
4) Gjendja e llogarisė personale nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė shtuar me 1 350 697 Lekė.
5) Bashkėshortja, pakėsuar me 2 910 Euro, gjendjen e llogarisė nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
6) Bashkėshortja, shtesė me 9 643.83 Lekė, gjendjen e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
7) Shtesė me 540 Euro nga Znj. Gjiknuri tė gjendjes sė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
8) Bashkėshortja, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė shtuar me 912 275 Lekė.
9) Bashkėshortja, shtesė 14 816 Euro tė gjendjes sė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
10) Bashkėshortja, gjendje tė llogarisė kartė krediti, 299 000 Lekė.
11) Bashkėshortja, kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pėr tė cilėn nė vitin 2018 ėshtė shlyer si principal dhe interesa shuma 5 090 Euro. Gjendja e detyrimit tė mbetur tė palikuiduar nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 18 031 Euro


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 3 567.14 Euro si principal dhe shuma 3 392.38 Euro si interesa tė kredisė bankare tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr blerje banese. Gjendja e detyrimit tė subjektit kundrejt bankės nė 31 Dhjetor ėshtė 90 345.10 Euro.
2) Shlyer nė datėn 24.08.2018, shuma 35 000 Euro nė favor tė sipėrmarrėsit pėr blerjen e apartamentit me sipėrfaqe 199.5 m2, me vlerė 271 450 Euro (referim deklarimi vjetor
2016). Gjendja e detyrimit tė palikuiduar kundrejt sipėrmarrėsit ėshtė 136 000 Euro.
3) Nė vitin 2018 ėshtė shpenzuar shuma 7 200 Euro, si pagese shkollimi e tė birit nė WAT Akademi, Tiranė.
4) Bashkėshortja ka shlyer nė vitin 2018, shumėn 5 090 Euro si principal dhe interesa tė kredisė bankare tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė qė nė 31 Dhjetor gjendja e detyrimit tė palikuiduar ėshtė 18 031 Euro.