Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2002
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga kalimtare si ish-president dhe anėtar i Akademisė sė Shkencave, 2 020 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritTė ardhura nga botime e ribotime librash, artikujsh, leksionesh.
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si mėsuese dhe nėndrejtoreshė nė shkollėn e mesme, "Ismail Qemali", 280 000 lekė.
2) Djali, Denion Meidani, tė ardhura nga paga si kėshilltar i jashtėm nė MPJ dhe mė tej si punonjės nė kompaninė, "SIGMA", 470 000 lekė.
3) Vajza, Adea Meidani, tė ardhura nga bursa nė fondacionin evropian "R. Shuman" dhe si lektore nė njė universitet nė Paris, 8 500 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja cash, 650 000 lekė.
2) Kredi pėr ap. nga Enti Kombėtar i Banesave, detyrimi financiar i pashlyer, 1 803 597 lekė.
3) Djali, Denion Meidani, gjendja cash 200 000 lekė.
4) Bashkėshortja, gjendja e depozitės familjare, shtuar me 3 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2002
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka