Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2002
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga kalimtare si ish-president dhe anėtar i Akademisė sė Shkencave, 2 020 000 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightTė ardhura nga botime e ribotime librash, artikujsh, leksionesh.
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si mėsuese dhe nėndrejtoreshė nė shkollėn e mesme, "Ismail Qemali", 280 000 lekė.
2) Djali, Denion Meidani, tė ardhura nga paga si kėshilltar i jashtėm nė MPJ dhe mė tej si punonjės nė kompaninė, "SIGMA", 470 000 lekė.
3) Vajza, Adea Meidani, tė ardhura nga bursa nė fondacionin evropian "R. Shuman" dhe si lektore nė njė universitet nė Paris, 8 500 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja cash, 650 000 lekė.
2) Kredi pėr ap. nga Enti Kombėtar i Banesave, detyrimi financiar i pashlyer, 1 803 597 lekė.
3) Djali, Denion Meidani, gjendja cash 200 000 lekė.
4) Bashkėshortja, gjendja e depozitės familjare, shtuar me 3 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2002
Expense Description
Nuk ka