Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetE ardhura nga paga dhe pagesa tė tjera nga Kuvendi i Shqipėrisė si Deputete, 2 238 923 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, tė ardhura neto nga paga si President i Republikės sė Shqipėrisė, 2 250 183 Lekė.
2) Z. Ilir Meta, tė ardhura nga dietat jashtė vendit, 6 480 Euro.
3) Z. Ilir Meta tė ardhura nga dietat jashtė vendit, 2 340 Dollarė.
4) Z.Ilir Meta tė ardhura nga shpėrblimet si Kryetar i ish-Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, 85 000 Lekė.
5) Z. Ilir Meta, tė ardhura nga honoraret e mbledhjeve tė Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, shuma 42 500 Lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Tė ardhura nga njė Kontratė Premtim Shitje pėr njė apartament me sipėrfaqe 76.88 m2, tė deklaruar nė vitin 2014, me vlerė 42 284 Euro. Shuma e arkėtuar deri nė 31 Dhjetor ėshtė 38 901 Euro.
2) Tė ardhura nga njė Kontratė premtim Shitje pėr njė apartament me sipėrfaqe 133.7 m2, me vlerė 64 103 Euro. Pėr vitin 2018, nuk ėshtė bėrė asnjė arkėtim pėr kontratėn.
3) Paguar si rrjedhojė e njė Kontrate Shitje Pasurie kėsti i dytė vlera nė lekė 17 868 000 Lekė e konvertuar nė euro 145 000.
4) Pagesė si rrjedhojė e kontratės e arkėtuar nė vlerėn 5 500 Euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, me burim tė ardhurat nga paga si Deputete, shtuar me 787 171 Lekė.
2) Arkėtuar vlera 5 500 Euro, si pagesė e njė kontrate me njė subjekt/shoqėri.
3) Shtuar me 57 665 Euro gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė.
4) Gjendja e detyrimit tė mbetur tė overdraftit tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr Master Card, 761 Euro.
5) Gjendja e detyrimit tė overdraftit tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr Visa Card, shuma 2 243 127 Lekė.
6) Bashkėshorti, shtesė 1 319 680 Lekė tė gjendjes sė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė me burim tė ardhura nga paga.
7) Pakėsuar me komisionet bankare, llogaria pranė njė banke tė nivelit tė dytė nė emėr tė Z. Ilir Metaj dhe tė Z. Besar Metaj, vlera 28 409 Lekė.
8) Bashkėshorti, gjendje tė detyrimit tė overdraftit tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė, vlera 133 854 Lekė.
9) Gjendja e llogarisė bankare nė emėr Znj. Bora Metaj dhe Z.Besar Metaj, 11 940 GBP. Shuma ėshtė depozituar nga Znj. Kryemadhi pėr shpenzime shkollimi.
10) Znj. Bora Metaj, debituar Kartėn Visa pėr 158 357 Lekė. Shuma ėshtė depozituar nga Znj. Kryemadhi.
11) Pėrfituar komisione 8 065 Lekė, nė llogarinė bankare nė emėr tė Znj. Bora Metaj dhe Znj. Monika Kryemadhi.
12) I biri, Z. Besar Metaj, gjendje tė detyrimit tė overdraftit pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 306 001 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi
Pėr vitin 2018, bashkėshortėt kanė shpenzuar shumėn 210 208 Lekė si shlyerje tė detyrimit tė overdraftit qė Znj. Bora Metaj ka nė njė bankė tė nivelit tė dytė.