Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 3 015 123 lekė.
2) Tė ardhura tė pėrfituara si pedagog i ftuar nė Fakultetin e Bujqėsisė, Universiteti "Fan Noli", Korēė, viti 2015, 124 245 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si zėvendėsdrejtore nė shkollėn 9-vjeēare "Sevasti Qirjazi", Korēė, 636 216 lekė.
2) Vajza Stela, tė ardhura nga paga si pedagoge nė Fakultetin e Shkencave tė Natyrės, Universiteti i Tiranės, Janar-Korrik 2016, 423 407 lekė.
3) Vajza Stela, tė ardhura nga paga si pedagoge nė Fakultetin e Shkencave Mjekėsore, Albanian University, Janar-Korrik 2016, 94 725 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 110 167 lekė.
2) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 5 981 lekė.
3) Vajza, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, -16 400 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer nė vitin 2016 -289 200 lekė pėr njė kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, sipas VKM-sė nr. 600 e vitit 2007 "Pėr trajtimin me strehim tė nėpunėsve civilė tė administratės sė lartė shtetėrore dhe tė funksionarėve publikė", principali 5 000 000 lekė, norma e interesit 4 %, me afat 30 vjet filluar nė vitin 2012. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 4 567 066 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016 -402 431 lekė pėr njė kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, principali 5 000 000 lekė, norma e interesit 6 %, me afat 20 vjet, filluar nė vitin 2014. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 4 574 218 lekė.