Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga funksioni si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 2 107 912 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Overdraft pėr kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me limit kreditimi 500 000 Lekė, i ndryshuar limiti i kreditit sipas Kontratės datė 01.12.2017 nė shumėn 300 000 lekė. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2018, shuma 17 832.33 Lekė, detyrimi i mbetur i pashlyer, 123 562.16 Lekė.
2) Overdraft page nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me limit kreditimi 1 000 000 Lekė. Detyrimi i shlyer pėr vitin ėshtė nė shumėn 690.08 Lekė, detyrimi i mbetur i palikuiduar, 20 448.81 Lekė.
3) Kredi konsumatore tė marrė nė datėn 12.12.2017 nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 500 000 Lekė, me afat shlyerje 3 vite dhe me kėst mujor 15 392.88 Lekė. Likuiduar shuma 155 509.13 Lekė si principal dhe shuma 29 205.43 Lekė si interesa. Gjendja e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 344 490.87 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr pagesė overdrafti nė shumėn 17 832.33 Lekė plus 690.08 Lekė
2) Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 184 714.56 Lekė, si principal dhe interesa tė kredisė konsumatore tė marrė nė 12.12.2017 nė shumėn 500 000 Lekė.