Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga funksioni si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 2 107 912 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Overdraft pėr kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me limit kreditimi 500 000 Lekė, i ndryshuar limiti i kreditit sipas Kontratės datė 01.12.2017 nė shumėn 300 000 lekė. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2018, shuma 17 832.33 Lekė, detyrimi i mbetur i pashlyer, 123 562.16 Lekė.
2) Overdraft page nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me limit kreditimi 1 000 000 Lekė. Detyrimi i shlyer pėr vitin ėshtė nė shumėn 690.08 Lekė, detyrimi i mbetur i palikuiduar, 20 448.81 Lekė.
3) Kredi konsumatore tė marrė nė datėn 12.12.2017 nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 500 000 Lekė, me afat shlyerje 3 vite dhe me kėst mujor 15 392.88 Lekė. Likuiduar shuma 155 509.13 Lekė si principal dhe shuma 29 205.43 Lekė si interesa. Gjendja e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 344 490.87 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shpenzime pėr pagesė overdrafti nė shumėn 17 832.33 Lekė plus 690.08 Lekė
2) Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 184 714.56 Lekė, si principal dhe interesa tė kredisė konsumatore tė marrė nė 12.12.2017 nė shumėn 500 000 Lekė.