Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 1 398 614 lekė.
2)
2) Pagesa pėr pjesėmarrje nė komisione kuvendore dhe tė tjera angazhime parlamentare, 1 203 875 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Interesa tė llogaritura dhe tėrhequra gjatė 2016 nė vlerėn 276 828 lekė, pėrfituar nga obligacioni dyvjeēar i kapitalit prej 6 900 000 lekė.
2) Interesa nga depozita 6 euro ku vlera e depozitės ėshtė 6 981 euro.
3) Interesa tė llogaritura dhe kapitalizuara nė vlerėn 64 dollar nga depozita nė emėr tė vajzės nė vlerėn 37 883 dollar.
4) Interesa 18 dollar tė llogaritura dhe kapitalizuara nė depozitėn me vlerė 10 606 dollar.
5) Njė fond investimi afatgjatė i bėrė nė vitin 2007 me vlerė 19 400 euro, 100 kuota nuk ka ndryshime gjatė 2016.
6) Njė fond investimi afatgjatė nė 2009 me vlerė 20 000 euro, 145 kuota nuk ka ndryshime nė vitin 2016.
7) Interesa tė llogaritura dhe tė tėrhequra nga investimi nė obligacion dyvjeēar 220 660 lekė ku vlera obligacionit ėshtė 5 500 000 lekė.
8) Bashkėshortja, interesa tė llogaritura dhe tė tėrhequra nga investimi nė obligacione dyvjeēare 2 529 euro ku vlera e obligacioneve ėshtė 85 000 euro.
9) Interesa depozite 539 euro ku vetė depozita ėshtė 65 673 euro.
10) Interesa tė llogaritura dhe jo tė tėrhequra pėr obligacione dy vjeēare 163 430 lekė ku depozitimi obligacion ka vlerėn 3 900 000 lekė.
11) Interesa tė llogaritura dhe kapitalizuara nė Bono Thesari njėvjeēare 92 625 lekė ku vlera e bonove ėshtė 4 000 000 lekė.
12) Interesa tė llogaritura dhe jo tė tėrhequra pėr obligacione dy vjeēare 153 408 lekė ku vlera e obligacionit ėshtė 9 600 000 lekė.
13) Interesa tė llogaritura dhe tė patėrhequra 3 368 lekė pėr bono thesari nė vlerėn 247 000 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qira apartamenti 12 240 euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Paga neto e bashkėshortes zonjės Rozana Ruli si menaxhere burime njerėzore pranė Sigma Inter Albania VIG, 1 628 304 lekė.
2) Bashkėshortja, xhiro vjetore aktivitet privat 1 990 000 lekė, nga tė cilat janė gjeneruar 721 348 lekė tė ardhura.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion204%
Tė tjera
1) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare 10 358 euro.
2) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare aktivitet privat, 721 348 lekė.
3) Kursime vjetore, 3 700 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer nė vitin 2016 -13 050 euro pėr kredi pėr shtėpi marrė mė 08.09.2008 me principal 150 000 euro, kėst mujor 1 064 euro, afat shlyerje 15 vjet dhe interes 4%. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 83 960 euro.