Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 1 398 614 lekė.
2)
2) Pagesa pėr pjesėmarrje nė komisione kuvendore dhe tė tjera angazhime parlamentare, 1 203 875 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Interesa tė llogaritura dhe tėrhequra gjatė 2016 nė vlerėn 276 828 lekė, pėrfituar nga obligacioni dyvjeēar i kapitalit prej 6 900 000 lekė.
2) Interesa nga depozita 6 euro ku vlera e depozitės ėshtė 6 981 euro.
3) Interesa tė llogaritura dhe kapitalizuara nė vlerėn 64 dollar nga depozita nė emėr tė vajzės nė vlerėn 37 883 dollar.
4) Interesa 18 dollar tė llogaritura dhe kapitalizuara nė depozitėn me vlerė 10 606 dollar.
5) Njė fond investimi afatgjatė i bėrė nė vitin 2007 me vlerė 19 400 euro, 100 kuota nuk ka ndryshime gjatė 2016.
6) Njė fond investimi afatgjatė nė 2009 me vlerė 20 000 euro, 145 kuota nuk ka ndryshime nė vitin 2016.
7) Interesa tė llogaritura dhe tė tėrhequra nga investimi nė obligacion dyvjeēar 220 660 lekė ku vlera obligacionit ėshtė 5 500 000 lekė.
8) Bashkėshortja, interesa tė llogaritura dhe tė tėrhequra nga investimi nė obligacione dyvjeēare 2 529 euro ku vlera e obligacioneve ėshtė 85 000 euro.
9) Interesa depozite 539 euro ku vetė depozita ėshtė 65 673 euro.
10) Interesa tė llogaritura dhe jo tė tėrhequra pėr obligacione dy vjeēare 163 430 lekė ku depozitimi obligacion ka vlerėn 3 900 000 lekė.
11) Interesa tė llogaritura dhe kapitalizuara nė Bono Thesari njėvjeēare 92 625 lekė ku vlera e bonove ėshtė 4 000 000 lekė.
12) Interesa tė llogaritura dhe jo tė tėrhequra pėr obligacione dy vjeēare 153 408 lekė ku vlera e obligacionit ėshtė 9 600 000 lekė.
13) Interesa tė llogaritura dhe tė patėrhequra 3 368 lekė pėr bono thesari nė vlerėn 247 000 lekė.
Incomes from RentTė ardhura nga qira apartamenti 12 240 euro.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Paga neto e bashkėshortes zonjės Rozana Ruli si menaxhere burime njerėzore pranė Sigma Inter Albania VIG, 1 628 304 lekė.
2) Bashkėshortja, xhiro vjetore aktivitet privat 1 990 000 lekė, nga tė cilat janė gjeneruar 721 348 lekė tė ardhura.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function204%
Others
1) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare 10 358 euro.
2) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare aktivitet privat, 721 348 lekė.
3) Kursime vjetore, 3 700 euro.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Shlyer nė vitin 2016 -13 050 euro pėr kredi pėr shtėpi marrė mė 08.09.2008 me principal 150 000 euro, kėst mujor 1 064 euro, afat shlyerje 15 vjet dhe interes 4%. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 83 960 euro.