Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Trans Adriatic Pipeline AG Albania All 5,260,979,024.00 17 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2020-12-30 2021-01-15 2523810100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT rimbursim TVSH sipas shkreses te miratimit 25238dt 29.12.2020,kerk per rimbursim nr 16562 dt 9.8.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2020-11-27 2020-12-01 2294910100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas formatit miratimit nr 22949 dt 27.11.2020,kerk per rimbursim nr 16562 dt9.8.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 280,000,000 2020-11-02 2020-11-03 2110210100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas shkreses te miratimit 21102 dt 30.10.2020, kerkes 16562 dt 9.8.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 144,341,344 2020-10-01 2020-10-02 791210100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas shkreses te miratimit 7912 dt 30.9.2020, kerkesa 7912 dt 18.4.20
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2020-09-30 2020-10-01 1895310100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT rimbursim TVSH sipas shkreses te miratimit 7912 DT 18.04.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2020-08-31 2020-09-01 7912310100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 7912/3 dt 21.09.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 82,738,226 2020-07-30 2020-08-03 791210100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 7921 dt 18.04.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 337,261,774 2020-07-30 2020-08-03 26168310100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 26168/3 dt 10.04.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2020-06-30 2020-07-01 1213110100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimi 12131/1 DT 30.06.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 350,000,000 2020-05-29 2020-06-01 911410100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 26168 dt 10.04.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 350,000,000 2020-04-30 2020-05-04 2616810100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 26168 dt 30.04.2020 ,kerk per rimbursim nr 26168 dt 10.11.2017
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 190,000,000 2020-02-14 2020-02-17 347910100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 3479 dt 14.02.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 160,000,000 2020-02-03 2020-02-04 2457100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr.26168 DT 31.01.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 350,000,000 2020-01-31 2020-02-03 2394100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr.2394/1 DT 31.01.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 676,637,680 2020-01-23 2020-01-24 2350210100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 10955/5 dt 31.12.2019 shkresa kerkese rimb 23502 dt 31.12.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 194,048,506 2020-01-07 2020-01-08 2343210100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 23432/1 dt.31.12.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 45,951,494 2020-01-07 2020-01-08 113610100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 23433/1 dt.31.12.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >