Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SON Engineering & Construction All 45,935,068.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) SON Engineering & Construction Tirane 1,760,200 2020-12-28 2020-12-30 34810870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik pagese PDYV , kurbin, autorizim nr 1167/01 dt 16.10.2020 relacion , 167/03 dt 16.10.2020 nj fit 1167/18 dt 20.10.2020 kontr 1167/19 dt 21.10.2020 pv18.11.2020,raport 18.11.2020,ft76431392 dt 2.12.2020
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) SON Engineering & Construction Tirane 839,496 2020-11-06 2020-11-09 29610870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik B Durres pdyV,ko1040/28 dt 28.09.2020 ur1040/29 dt 28.09.2020 pv 1040/29 dt 28.09.2020 pv1040/34 dt 23.10.2020 ft 7643137 dt 30.10.2020, u 1040/1 dt 18.09.2020 pv 1040/02 dt 18.09.2020 ur71 dt 29.5.2020 nj fi1040/23 dt 24.09,20
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) SON Engineering & Construction Tirane 2,150,000 2020-10-16 2020-10-19 27410870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik pagese pdyv, kontr nr 882/28 dt 24.08.2020 urdher 882/30 dt 24.08.2020 shk 17384/1 dt 6.10.2020 ft nr 76431375 dt 14.10.2020 u prok nr 882/01 dt 17.08.2020 pv882/02 dt 17.08.2020 ur71dt29.05.2020njfit882/24prot21.08.2020
  Bashkia Tirana (3535) SON Engineering & Construction Tirane 5,616,500 2020-09-30 2020-10-06 281021010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Hartimi PDYV NJa 4, 8 , UK 7984, dt 20.02.2020, Kont Nr.7981/20, dy 06.03.2020, PV date 12.03.2020, fat 76431338 dt 30.06.2020
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) SON Engineering & Construction Tirane 804,000 2020-09-11 2020-09-14 22710870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034, lik hartim pdyv kon 792/33 dt 28.07.2020 nj fit 792/24 dt 27.07.2020 urdher 792/39 dt 28.07.2020 pv792/42 dt 28.08.2020ft76431365 dt 4.09.2020 u pr 792/01 dt 22.07.2020
  Bashkia Tirana (3535) SON Engineering & Construction Tirane 10,687,104 2020-08-18 2020-08-21 225821010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Pagese studim proj 405 Rikonceptim Kopsht Zoologjik Shk 18648/2 02.07.20 fat.45296997 05.12.19 kont vazh 3517/10 18.4.19 Pv 17.10.19
  Bashkia Tirana (3535) SON Engineering & Construction Tirane 2,141,280 2020-06-30 2020-07-17 168521010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Pagese per kosulence ekspertize obj e demtuara nga termeti shk.18960 11.06.20 UP 48110 18.12.19 PV 23.12.19 kont 48110/8 27.12.19 fat.28 serila 76431332 dt.04.06.2020
  Bashkia Tirana (3535) SON Engineering & Construction Tirane 893,864 2020-06-30 2020-07-01 164621010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 BAshkia Tirane likuidim 40% Ndertim tregu fruta perimr rrg fabrika e qelqit kont 31784/6 24.08.18 PV 22.02.19 fat.45296988 16.10.19 shk .9498/1 12.03.2020
  Bashkia Tirana (3535) SON Engineering & Construction Tirane 16,030,656 2020-01-31 2020-02-03 469621010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Tirane Pagese studim proj me mase 60% Rikosnc i Kopshtit Zoologjik Shk.27458/6 11.12.19 UP 3517 22.01.19 PV 05.04.19 rap permb 3517/7 16.04.19 fat.45296997 05.12.19 kont 3517/10 18.04.19
  Bashkia Tirana (3535) SON Engineering & Construction Tirane 1,519,488 2019-11-22 2019-11-26 422921010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim ndertm tregu fabrika Qelq Kont 31784/6 dt 24.08.2018 pv 22.02.2019 fat 45296988 dt 16.10.2019 shkresa 39303/1 dt 04.11.2019
  Bashkia Tirana (3535) SON Engineering & Construction Tirane 1,396,992 2019-09-26 2019-09-30 332921010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 40% studim proj Rehabilitim Parku Rinia Shk.25382/1 26.08.19 kont 31784/6 24.08.2018 PV 24.01.2019 fat.45296979 20.06.2019
  Bashkia Tirana (3535) SON Engineering & Construction Tirane 2,095,488 2019-08-20 2019-08-22 294221010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane 60% Studim projektim rehabilitim parku Rinia Shkresa 10885/1 dt 14.05.19 Kont 31784/6 dt 24.08.2018 Pv 24.01.2019 Fat 45296958 dt 06.03.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >