Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All REJSI FARMA All 912,387,192.00 1,292 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Gjirokaster (1111) REJSI FARMA Gjirokaster 19,326 2021-04-15 2021-04-16 22610130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi fat nr 75/2021 dt 20.01.2021 fh nr 10 dt 21.01.2021 kontr 16/3 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) REJSI FARMA Gjirokaster 72,418 2021-04-15 2021-04-16 23310130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi fat nr 171/2021 dt 10.02.2021 fh nr 18 dt 11.02.2021 kontr 107 dt 02.02.2021
  Sp. Puke (3330) REJSI FARMA Puke 103,800 2021-04-13 2021-04-15 6710130832021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace e mat .mjeksore Up.nr 42 dt 27.01.2020 autoriz 458/48 dt 17.06.2020,njoft fit 458/44 dt 08.06.2020,fat tat 324 dt 25.3.2021 FH 9 dt 25.3.2021 Kontrat 229 dt 28.08.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 5,664,704 2021-04-14 2021-04-15 79410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik shp blerje barna sipas MK nr2345/26dt 17.8.20.autoriz MSHMS 2345/25 dt 17.8.20..kont nr 884/4 dt 19.3.2021.fat nr 323/2021 dt 25.3.2021.fh nr 18510dt 25.3.2021
  Spitali Shkoder (3333) REJSI FARMA Shkoder 581,193 2021-04-13 2021-04-14 16310130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna gjaku marr kuader nr 458/47 dt 17.6.2020,auto lidhje kon nr 458/48 dt 17.06.2020,kon nr 738 dt 23.03.2021,fat nr 329/2021 dt 26.03.2021,fh nr 68 dt 26.03.2021,pv dt 26.03.2021
  Spitali Shkoder (3333) REJSI FARMA Shkoder 83,379 2021-04-13 2021-04-14 16210130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna gjaku etj marr kuader nr 457/70 dt 05.06.2020,aut lidhje kon nr 457/72 dt 08.06.2020,kon nr 709 dt 18.03.2021,fat nr 317/2021 dt 23.03.2021,fh nr 64 dt 24.03.2021,pv dt 24.03.2021
  Spitali Shkoder (3333) REJSI FARMA Shkoder 10,030 2021-04-13 2021-04-14 16110130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna antiefektive etj marr kuader nr 457/70 dt 05.06.2020,autori lidhje kon nr 457/72 dt 08.06.2020,kon nr 708 dt 18.03.2021 fat nr 316/2021 dt 23.03.2021,fh nr 63 dt 24.03.2021,,pv dt 24.03.2021
  Spitali Shkoder (3333) REJSI FARMA Shkoder 102,422 2021-04-13 2021-04-14 16710130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna antiefektive etj marr kuad nr 457/71 dt 05.06.2020,aut lidhje kon nr 457/72 dt 08.06.2020 kon nr 737 dt 23.03.2021 fat nr 328/2021 dt 26.03.2021 fh nr 67 dt 26.03.2021 pv dt 26.03.2021
  Spitali Shkoder (3333) REJSI FARMA Shkoder 77,333 2021-04-13 2021-04-14 16010130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna antiefaktive etj marr kuader nr 457/68 dt 04.06.2020,autori lidhje kon nr 457/72 dt 08.06.2020,kon nr 707 dt 18.03.2021,fat nr 315/2021 dt 23.03.2021,fh nr 62 dt 24.03.2021,pv dt 24.03.2021
  Sp. Berati (0202) REJSI FARMA Berat 18,834 2021-04-07 2021-04-12 22210130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 337/2021 dt 29.03.2021 fl hyrje nr 42 dt 29.03.2021 kontrata nr 1076 dt 19.03.2021 tender ministria e shendetesise
  Spitali Vlore (3737) REJSI FARMA Vlore 501,500 2021-04-09 2021-04-12 19610130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 828 DT 02.03.2021 FAT NR 273 DT 11.03.2021 F.H NR 765 DT 11.03.2021
  Spitali Fier (0909) REJSI FARMA Fier 59,641 2021-04-08 2021-04-09 24010130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 42 dt 27.01.20, MK 458/47 dt 17.06.20, fo 147 dt 12.01.21, kont 241 dt 28.01.21, fat 240/2021, pcv 03.03.21, fh 50 dt 03.03.21
  Spitali Korce (1515) REJSI FARMA Korçe 313,900 2021-04-08 2021-04-09 25610130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.P.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 458/43 DT 17.06.20,KONT.NR.102 DT.19.01.2021,FAT NR.162/2021,281/2021,336/2021 DHE F.H NR.76,105,135 DT.09.02.2021,15,29.03.2021,UB 40241
  Sp. Laç (2019) REJSI FARMA Laç 31,390 2021-04-08 2021-04-09 9910130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 13/2 dt 27.01.2021 ft nr 339 dt 29.03.2021 fh nr 10 dt 29.03.2021 pv dt 29.03.2021
  Sp. Laç (2019) REJSI FARMA Laç 64,252 2021-04-08 2021-04-09 10010130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 13 dt 07.01.2021 ft nr 338 dt 29.03.2021 fh nr 9 dt 29.03.2021 pv pritje malli dt 29.03.2021
  Spitali Vlore (3737) REJSI FARMA Vlore 501,500 2021-04-08 2021-04-09 18110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 828 DT 02.03.2021 FAT NR 244 DT 03.03.2021 F.H NR 755 DT 03.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 357,010 2021-04-07 2021-04-08 31310130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna autorizim mshms 106/155 dt 15.01.2021 ft 86 dt 22.01.2021 fh 14 dt 22.01.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 225,296 2021-04-06 2021-04-08 71010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik barna sipas MK 458/47 DT 17.3.20.autoriz MSHMS 458/48 dt 17.6.20.kont nr 903/4 dt 19.3.21.fat nr 18486/2021 dt 19.3.21.fh nr 18486 dt 19.3.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 125,560 2021-04-02 2021-04-06 68410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik barna sipas kont ne vazhdim nr 585/4 dt 16.2.2021 ,fat nr 299/2021 dt 18.3.2021.fh nr 18475dt 19.3.2021
  Sp. Kruje (0716) REJSI FARMA Kruje 112,000 2021-04-01 2021-04-02 13410130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje blerje medikamente kontrata nr 1191 dt 29.12.2020 lik i fat nr 249/2021 fh nr 40