Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI All 1,854,703,398.00 823 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRATI Tirane 40,000 2020-12-29 2021-01-13 527210260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 24.11.2020, Shkrese Drejtoria e Projekteve 25.11.2020, Faturave tatimore fd nr 76 dt 23.07.2020 S 83369776
  Sp. Berati (0202) KASTRATI Berat 365,030 2020-12-30 2020-12-31 81010130642020 Karburant dhe vaj Spitali berat 1013064, kontrata 2770 date 29.05.2020 fatura 58 dt 21.12.2020 seria 94204358 flete hyrja 109 dt 21.12.2020 karburant
  Bashkia Durres (0707) KASTRATI Durres 708,245 2020-12-29 2020-12-31 222621070012020 Karburant dhe vaj NAFTE ,KONTR. 4617/1 DT 29.6.20,LIK FAT 55 DT2.12.20 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Sp. Gramsh (0810) KASTRATI Gramsh 293,134 2020-12-29 2020-12-31 39410130692020 Karburant dhe vaj 1013069 Karburant,fat nr.57 date 19.12.2020,flet hyrje nr.81 date 19.12.2020,kontrate nr.381/1 date 24.11.2020
  Sp. Kucove (0217) KASTRATI Kuçove 109,500 2020-12-29 2020-12-31 27810130742020 Karburant dhe vaj 1013074 blerje karburant fat nr 68/94204368 dt 28.12.2020
  Bashkia Puke (3330) KASTRATI Puke 586,208 2020-12-29 2020-12-31 85021370012020 Karburant dhe vaj Bashkia Puke kodi 2137001 Karburant dhe vaj up nr 64 dt 24.03.2020,kontrat nr 514/12 dt 30.04.2020,pv kolidimi dt 28.12.2020,fat tat nr 67 dt 28.12.2020,fh nr 58 dt 28.12.2020,kls sistemi dt 23.04.2020
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) KASTRATI Tirane 513,912 2020-12-30 2020-12-31 11310131402020 Karburant dhe vaj 1013140 .Qendra Kombetare Pritse Vikt te Trafikimit 602-blerjekarburanti sipas kont nr 112 dt 23.12.2020 autoriz nr 10/17 dt 14.6.2019.mk 10/14 dt 9.5.2019.fat nr 30 dt 23.12.2020.seri 91294030,fh nr 82 dt 23.12.2020
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) KASTRATI Tirane 159,945 2020-12-30 2020-12-31 11710131402020 Karburant dhe vaj 1013140 .Qendra Kombetare Pritse Vikt te Trafikimit 602-blerje karburanti sipas kont nr 112 dt 23.12.2020 autoriz nr 10/17 dt 14.6.2019.mk 10/14 dt 9.5.2019.fat nr 6 dt 28.12.2020.seri 9129406,fh nr 85 dt 28.12.2020
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) KASTRATI Tirane 793,742 2020-12-28 2020-12-31 145410100012020 Karburant dhe vaj Min.Fin.Furnizim me lende djeg.automjetet (Diesel)Fat nr 23 seri 91294023, dt 11.12.20,f.hyrje nr. 233, dt. 11.12.20, p.verbal nr. 23040, dt.14.12.20, raport analizimi para zhdoganimi, buletin dt.07.12.20, kont. nr.18538/4, dt.27.12.19,
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI Tirane 6,121,150 2020-12-24 2020-12-31 99710170512020 Karburant dhe vaj 1017051,reparti 4001 karburant, vazhdim kont.6703 dt 14.12.20, ft 92051553 dt 16.12.20, fh 15 dt 22.12.20, pvpm 22.12.20
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) KASTRATI Tirane 458,084 2020-12-29 2020-12-31 32410130552020 Karburant dhe vaj 1013055 QKT Gjakut karburant vazhdim kontr 179/2 dt 22.07.2020 ft 94204364 dt 24.12.2020 fh 93 dt 24.12.2020
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI Tirane 1,110,066 2020-12-28 2020-12-31 74810050012020 Karburant dhe vaj MBZHR,602,Blerje nafte me bot,vazhdim:marr kuad 1780/1 dt 21.04.20,Kont 1780/9 dt 26.11.20,Raport analize 4622/1 dt 07.12.2020,Urdh 163/1 dt 26.11.2020,PV dt 23.12.2020,Fat 709 dt 23.12.2020S/92051709,FH 35 dt 23.12.2020
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) KASTRATI Vlore 34,739 2020-12-29 2020-12-31 27010120702020 Karburant dhe vaj 1012070 DRTK VLORE DIESEL 10PPM, KONTR NR. 278, DT. 20.05.2020, UP NR. 10, DT. 25.02.2020FAT NR. 76, DT. 29.12.2020, SERIA 94204376
  Bashkia Durres (0707) KASTRATI Durres 696,235 2020-12-29 2020-12-30 222521070012020 Karburant dhe vaj NAFTE ,KONTR. 4617/1 DT 29.6.20,LIK FAT 66 DT 5.11.20/ BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Spitali Fier (0909) KASTRATI Fier 984,974 2020-12-29 2020-12-30 82310130172020 Karburant dhe vaj Spitali Fier 1013017, dizel, up 50 dt 17.07.19, njof.fit 50/8 dt 01.10.19, kont 5354 dt 03.12.19, fat 81 seri 94206081,pcv 11.12.20, fh 135 dt 11.12.20
  Sp. Gramsh (0810) KASTRATI Gramsh 1,221,519 2020-12-29 2020-12-30 40710130692020 Karburant dhe vaj 1013069 Karburant,fat nr.75 date 29.12.2020,flet hyrje nr.90 date 29.12.2020,kontrate nr.381/1 date 24.11.2020
  Bashkia Kukes (1818) KASTRATI Kukes 577,620 2020-12-29 2020-12-30 88521250012020 Karburant dhe vaj 2125001 Bashkia Kukes dety prap nr ditari 31520 likuj karburanti te K nr 37dt 21.04.2020 fat nr 68dt 08.07.2020 seri 83371968 FH nr 47dt 08.07.2020
  Bashkia Kukes (1818) KASTRATI Kukes 4,602,320 2020-12-29 2020-12-30 88621250012020 Karburant dhe vaj 2125001 Bashkia Kukes dety prap nr ditari 31525 likujdim karburanti te K nr 37dt 21.04.2020 fat nr 89 dt 21.04.2020 seri 86770589 Fh nr 37 dt 24.04.2020
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI Tirane 1,799,876 2020-12-24 2020-12-30 75810120012020 Karburant dhe vaj Ministria e Kultures 1012001,blerje karburanti,fatura nr.22.dt.11.12.2020,seria 91294022,urdh.prok.nr.50.dt.17.07.2019,kontrate nr.5076,dt.27.11.2020,proces i md.dt.11.12.2020,fl.hyrje nr.37.dt.11.12.2020
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI Tirane 5,038,392 2020-12-24 2020-12-30 99410170512020 Karburant dhe vaj 1017051,reparti 4001 karburant, up 50 dt 17.7.19, nj.fitues 1.120.19, m.kuader 30/18 dt 10.10.19, aut.lidhje kont. 50/22 dt 14.10.19, kont.6703 dt 14.12.20, ft 91294028 dt 17.12.20, fh 14 dt 17.12.20, pvmd 17.12.20