Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All J&F ARCHITECTURAL DESIGNER All 2,986,710.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) J&F ARCHITECTURAL DESIGNER Tirane 1,210,162 2021-01-12 2021-01-19 61310560012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1056001 FZHSH, lik ft hartim projekti, kontr GOA 2020/sh-173 dt 12.11.2020, seri 39618524 dt 28.12.2020,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) J&F ARCHITECTURAL DESIGNER Tirane 1,503,348 2021-01-11 2021-01-19 60710560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontr GOA 2020/sh-143 dt 19.10.2020, seri 39618523 dt 28.12.2020
  Sp. Kavaje (3513) J&F ARCHITECTURAL DESIGNER Kavaje 6,000 2020-12-29 2020-12-30 42710130712020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SPITALI LIK FAT 25 SERI 39618525 DT 28.12.2020 TE UP NR 73 DT 18.12.2020
  Bashkia Durres (0707) J&F ARCHITECTURAL DESIGNER Durres 133,600 2019-04-08 2019-04-09 32221070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOLAUDIM SHKOLLA MYSLYM HIDA ,SHKRESE 3213/2 DT 7.6.18 , LIK FAT 9 DT 19.12.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) J&F ARCHITECTURAL DESIGNER Durres 133,600 2019-04-08 2019-04-09 32221070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOLAUDIM SHKOLLA MYSLYM HIDA ,SHKRESE 3213/2 DT 7.6.18 , LIK FAT 9 DT 19.12.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >