Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G J I K U R I A All 1,635,825,256.00 52 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 70,984,000 2020-12-30 2021-01-14 55210560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft rindert banesave indiv, kontr GOA 2020/p-169 dt 11.11.2020, seri 95542756 dt 24.12.2020, sit nr 6
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 146,760,207 2020-12-16 2020-12-18 153710060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rikualifikimi i akseve rrugore Unaza Lindore Loti 3 Shkresa 9848/1 Dt 15.12.2020, Sit Nr 19 fat 3 dt 14.12.2020 ser 95542753, Kontrata ne vazhdim nr 7000/5 dt 09.10.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 38,295,205 2020-12-16 2020-12-18 153810060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim I Rruges se Unazes se Jashtme , pjesa Verilindore (segmenti Kthesa e Saukut - Bregu I Lumit) Lot 3 Sit nr 29 Fat Nr 4 dt 14.12.2020 ser 95542754 Kontrata ne vazhdim Nr. 1260/5 dt 03.06.2013
  Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 16,589,565 2020-12-17 2020-12-18 57821600012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2160001 BASHKIA HIMARE RIKONSTGRUKSION I GODINES SE BASHKISE HIMARE, KONTR NR. 121, DT. 13.07.2020, UP NR. 3, DT. 06.03.2020, FAT NR. 49, DT. 13.11.2020, SERIA 79100299, SITUACION PJESOR I PUNIMEVE NR. 3 PROT 30/6, DT. 19.11.2020
  Bashkia Tirana (3535) G J I K U R I A Tirane 51,973,982 2020-12-10 2020-12-16 368221010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rehab F.Qelqi J.panajoti Sit 4 Kont ne vazhd 3561/10 dt 15.05.19 Sit pjesor 5 dt 13.10.20 fat 79100286 dt 15.10.20
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 213,122,881 2020-12-07 2020-12-10 139610060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rikualifikimi i akseve rrugore Unaza Lindore Loti 3 Shkresa 9305/1 Dt 03.12.2020, Sit Nr 18 fat 42 dt 26.11.2020 ser 79100342, Kontrata ne vazhdim nr 7000/5 dt 09.10.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 36,072,466 2020-12-02 2020-12-07 136210060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Shkresa Nr.9207/1 dt 01.12.2020 Sit nr 28 Fat Nr 50 dt 14.11.2020 ser 79100300 Kontrata ne vazhdim Nr. 1260/5 dt 03.06.2013 sipas Amendimit Nr. 8741/6 dt 04.11.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 18,000,000 2020-12-02 2020-12-07 136110060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.9207/1 dt 01.12.2020 Sit nr 28 Fat Nr 46 dt 31.10.2020 ser 79100296 Kontrata ne vazhdim Nr. 1260/5 dt 03.06.2013 sipas Amendimit Nr. 8741/6 dt 04.11.2016
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 23,749,999 2020-12-03 2020-12-04 40810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, rindert objekte kont vazhdim nr GOA2020/P 18 dt 09.06.2020 situac.nr 4 fat nr 79100341 dt 26.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 39,591,000 2020-12-03 2020-12-04 39610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, rind.ban.indiv.paradhenie shkr MFE 10340/1 date 08.06.2020 kont va nr GOA2020/P 169 date 11.11.2020 fat nr 79100340 dt 25.11.2020
  Bashkia Tirana (3535) G J I K U R I A Tirane 9,671,672 2020-11-20 2020-11-26 336021010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Rik inf rrug Rr.Dibres Garanci Punimesh Kont ne vazhd 26442/8 dt 06.10.17 Sit perf 06.09.18 pv kold 10.10.18 Pv perf 21.10.2020 Shkresa 35225/1 dt 16.11.20
  Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 8,976,360 2020-11-20 2020-11-23 53121600012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2160001 BASHKIA HIMARE RIKONSTRUKSION I GODINES BASHKISE HIMARE, KONTR NR. 121, DT. 13.07.2020, UP NR. 3, DT. 06.03.2020, FAT NR. 37, DT. 20.10.2020, SERIA 79100287, SITUACION PJESOR NR. 02, DT. 13.11.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 23,813,798 2020-11-10 2020-11-16 127410060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Shkresa Nr.8301/1 dt 05.11.2020 Sit nr 27 Fat Nr 39 dt 26.10.2020 ser 79100289 Kontrata ne vazhdim Nr. 1260/5 dt 03.06.2013 sipas Amendimit Nr. 8741/6 dt 04.11.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 25,200,000 2020-11-10 2020-11-16 127510060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.8301/1 dt 05.11.2020 Sit nr 27 Fat Nr 34 dt 30.09.2020 ser 79100284 Kontrata ne vazhdim Nr. 1260/5 dt 03.06.2013 sipas Amendimit Nr. 8741/6 dt 04.11.2016
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 71,249,999 2020-11-09 2020-11-11 33110560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) /p-1056001 FZHSH, lik ft rindert obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/pr-18 dt 09.06.2020, seri 79100290 dt 28.10.2020, sit nr 3
  Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 4,742,400 2020-10-27 2020-10-28 48621600012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 BASHKIA HIMARE RIKONSTGRUKSION I GODINES SE BASHKISE HIMARE, KONTR NR. 121, DT. 13.07.2020, UP NR. 3, DT. 06.03.2020, FAT NR. 20, DT. 12.08.2020, SERIA 79100270, SITUACION PJESOR I PUNIMEVE NR. 30/4, DT. 18.08.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 89,183,568 2020-10-08 2020-10-13 108610060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rikualifikim Shkresa 7209/1 Dt 07.10.2020, Sit Nr 17 fat 43 dt 15.09.2020 ser 47809843, Kontrata ne vazhdim nr 7000/5 dt 09.10.2018
  Bashkia Tirana (3535) G J I K U R I A Tirane 23,635,757 2020-09-23 2020-09-28 258221010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rikuailfikimi urban blloku qe kufizohet BLV B.Curri -P.N.Luarasi-rrg.Taulantia-rrg.A.Demi garnci kont 15031/8 11.09.19 fat.47809827 dt.21.07.20 sit 2 fill 21.07.20 shk.24605/2 dt.07.08.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 728,076 2020-09-25 2020-09-28 21910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik tvsh seri 47809642 dt 15.09.2020 kontr CWPIV/W/OP dt 04.08.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 11,204,412 2020-09-22 2020-09-28 95510060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Shkresa Nr.6771/1 dt 21.09.2020 Pag Diferenca Sit nr Nr 26 Fat Nr 38 dt 02.09.2020 ser 47809838 Kontrata ne vazhdim Nr. 1260/5 dt 03.06.2013 sipas Amendimit Nr. 8741/6 dt 04.11.2016