Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All CURRI- Sh.p.k All 1,892,000,454.00 117 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Rreshen (2026) CURRI- Sh.p.k Mirdite 9,572,711 2021-04-08 2021-04-09 28721330012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2133001 BASHKIA MIRDITE ndertim ujesjellsi qyteti rrubik fat nr 18/2021 dt 31.03.2021sipas kontrates nr 846/2 dt 04.03.2021 form njoft fituesi nr 846/7 dt 23.06.2020
  Qarku Tirane (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 15,960,000 2021-04-08 2021-04-09 8320350012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kesh Qarkut,lik sist asfal rruga Çekreze morine njesia Zall Herr,urdh prok nr 1114 dt 1.11.20,prevent 26.10.20,rap vlerse ofer 15.1.2021,njof fit 15.1.21,kontr 96 dt 25.1.21,situac nr 1,dt 10.3.21,fat 12/2021 dt 10.3.21
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 3,155,638 2021-04-06 2021-04-08 4610060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance, kontr ne vazhd nr 8 dt 11.12.2020, nr ft 16/2021 dt 29.03.2021, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 7,728,830 2021-04-02 2021-04-07 7510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft permirs i shtresave rrugore, seri 84499448 dt 23.10.2020, kontr ne vazhd GOA 2020/p-86 dt 27.07.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 2,271,318 2021-04-02 2021-04-07 7610560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft permirs i shtresave rrugore, seri 84499449 dt 23.10.2020, kontr ne vazhd GOA 2020/p-61 dt 26.06.2020, sit nr 2
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 27,850,576 2021-03-30 2021-03-31 6310280012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1028001 Prok Pergj, lik rikonstruksion godine,situac nr 2,mbajtur garanci,kont e klasifikuar 29/8 dt 13.11.20,shkrese 1706/3 dt 14.12.20,shkres 1706/9 dt 23.3.21,fat 13/2021 dt 23.3.21,situac nr 2 sekret
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 174,026 2021-03-30 2021-03-31 6410280012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1028001 Prok Pergj, lik rikonstruksion godine,situac nr 1,mbajtur garanci,kont e klasifikuar 29/8 dt 13.11.20,shkrese 1706/3 dt 14.12.20,shkres 1706/9 dt 23.3.21,fat 62 dt 09.12.2020 ser 84499465,situac nr 1 sekret
  Bashkia Prenjas (0821) CURRI- Sh.p.k Librazhd 19,000,000 2021-03-24 2021-03-26 19721530012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 11/2021 DATE 10.03.2021,SIT PJESOR NR 3 DT 10.03.2021,KONT NR 1075 DATE 14.02.2020,PER RIKONSTRUKSION TE RRJETIT SHPERNDARES TE UJSJELLESIT PRRENJAS,UB 4169,UP 51 DT 30.10.2019.
  Bashkia Sarande (3731) CURRI- Sh.p.k Sarande 19,000,000 2021-03-19 2021-03-23 11021380012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik nga bashkia sr fat nr 63 dat 12.12.2020,u-prok nr 24,24/1 dat 12.10.2020,p-verbali dat 17.11.2020,kontrata nr 24 dat 27.11.2020,situacioni nr 1
  Bashkia Shkoder (3333) CURRI- Sh.p.k Shkoder 3,664,200 2021-03-11 2021-03-12 24821410012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001, rik rruga Velipoje-plazh loti II, kont vazh 3349/12 dt 22.5.19, dif fat 61347076 dt 22.07.19, sit nr 2 dt 22.07.2019, akt kol+certif marrje dorez 28.08.2019, financim 3 vjecar sipas nenit 3 te kontrates per financim ne vite
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 3,164,568 2021-02-24 2021-02-26 1810060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb rruge, nr 1/2021 dt 12.02.2021, sit nr 1, kontr nne vazhd nr 8 dt 11.12.2020, sitr nr 1
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 3,164,568 2021-02-24 2021-02-26 1910060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb rruge, nr 8/2021 dt 12.02.2021, kontr ne vazhd nr 8 dt 11.12.2020, sitr nr 2
  Bashkia Rreshen (2026) CURRI- Sh.p.k Mirdite 4,677,289 2021-02-23 2021-02-24 12921330012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2133001 BASHKIA MIRDITE NDERTIM I UJESJELLSIT MIRDITE DIF FAT NR 53 DT 16.11.2020 SER 84499456 DIF SIT PUNIMESH NR 2 SIPAS KONTRATES NR NR 2136 DT 15.07.2020
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) CURRI- Sh.p.k Gjirokaster 4,147,320 2021-02-19 2021-02-23 4510060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine fat nr 7/2021 dt 15.02.2021 situac nr 1 kontr 337 dt 02.12.2020 aksi tepelene-dukaj-salari-seva-revaster qafe dushk-kalivac-peshkepi- gjorm-bypas TP 84 km
  Bashkia Koplik (3323) CURRI- Sh.p.k M.Madhe 9,500,000 2021-02-09 2021-02-10 8621300012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia M.Madhe Lik.detyrim i prapambetur Furnizim me uje Kopliku .kontr.dt.07.11.2019.fat.tatimore nr.ser.84499424.dt.30.06.2020.
  Bashkia Tirana (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 6,505,327 2020-12-28 2021-01-13 408321010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane granci objekt blloku NJA 9 zogu I -rrg.Dibres -S.Kodra-Rr.Petrela kont 14800/7 dt.27.09.17 PV kol 07.09.18 PV 11.12.20
  Bashkia Tirana (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 9,046,851 2020-12-30 2021-01-05 405021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikonstruksion rruga Pandi Stillu FZHR Kont ne vazhd 118/5 dt 18.12.2012 sit perf 09.08.13 pv kolaudim 21.09.13 fat 069596899 dt 18.11.2013
  Bashkia Sarande (3731) CURRI- Sh.p.k Sarande 1,415,500 2020-12-28 2020-12-30 67521380012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik fat nr 63 dat 12.12.2020,u-prok nr 24 ,24/1 dat 12.10.2020,p-verbali nr 1 dat 17.11.2020,kontrata nr 24 dat 27.11.2020,situacioni nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 14,630,000 2020-12-28 2020-12-30 54010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert obj arsimore, kontr GOA 2020/p-55 dt 22.06.2020, seri 84499468 dt 16.12.2020, sit nr 3
  Bashkia Bulqize (0603) CURRI- Sh.p.k Bulqize 76,000,000 2020-12-28 2020-12-29 82721030012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim PO pl.5356, per "Rikonstruk. total i Rrjetit te furn. me uje te qytetit Bulqize dhe Rr.Sh.Q.Ri" , UP nr.1422 dt.19.3.2020, kon. dt.9.6.2020,pjes.fat.nr.61 dt.01.12.2020 seri nr.84499464, sit. pjesor nr.2.