Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALB - STAR All 1,744,953,219.00 34 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALB - STAR Tirane 8,974,194 2020-12-30 2021-01-18 52610060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik rimb TVSH progr i infrastr. Bashkiake III kontr 26.09.2019 fat 146 ser 83845755 date 29.7.2020 shk AKUM 2199 dt 25.8.2020 urdh nr3283 dt 22.12.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALB - STAR Tirane 14,618,620 2020-12-30 2021-01-18 52510060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik rimb TVSH progr i infrastr. Bashkiake III kontr 26.09.2019 fat 204 ser 83845713 date 14.10.2020 shk AKUM 2810 dt 3.11.2020 urdh nr3283 dt 22.12.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALB - STAR Tirane 10,266,491 2020-12-30 2021-01-18 52810060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik rimb TVSH progr i infrastr. Bashkiake III kontr 21.09.2019 fat 129 ser 30341138 date 10.7.2020 shk AKUM 1806 dt 20.7.2020 urdh nr3279 dt 22.12.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALB - STAR Tirane 17,583,204 2020-12-30 2021-01-18 52710060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik rimb TVSH progr i infrastr. Bashkiake III kontr 21.09.2019 fat 184 ser 83845793 date 11.9.2020 shk AKUM 2520 dt 05.10.2020 urdh nr3280 dt 22.12.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALB - STAR Tirane 9,787,216 2020-12-30 2021-01-15 52910060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik rimb TVSH progr i infrastr. Bashkiake IV kontr 21.09.2019 fat 83845828 date 22.05.2020 shk AKUM 1576 dt 01.07.2020 urdh nr 3278 dt 22.12.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALB - STAR Tirane 22,511,858 2020-12-30 2021-01-15 53010060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik rimb TVSH progr i infrastr. Bashkiake IV kontr 21.09.2019 fat nr 83845674 dt 30.11.2020 shk AKUM 2812 dt 3.11.2020 urdh nr 3304 dt 23.12.2020
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALB - STAR Tirane 34,624,423 2020-12-28 2021-01-14 72710050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231, Punime Rreshqitja Lekel,Vazhdim: UP 180 d 6.5.20, kont nr 3273/20 dt 28.08.2020,Urdher nr 353 date 08.09.2020,Situacion nr 3 date 10.12.20,Shkresa e mbikeqyrjes 10.12.2020,shkresa KNZK dt 21.12.20,Fature 291d 15.12.2020/S83845607
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - STAR Tirane 100,226,884 2020-12-24 2021-01-05 165210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Ndertim Rruga Kardhiq-Delvine, Loti 5" Shkresa Nr.9898/1 Dt 23.12.2020 Sit Nr.11, Fat Nr 250 Dt 26.11.2020 Nr Ser.83845664 Kontrata ne vazhdim Nr.6707/5 dt 24.09.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - STAR Tirane 120,735,990 2020-12-28 2020-12-31 53210560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rehabilitim lumi, kontr GOA 2018/p-8 dt 20.09.2018, seri 83845611 dt 22.12.2020, sit nr 11
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALB - STAR Tirane 26,398,785 2020-12-23 2020-12-30 71410050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Punime Rreshqitja e Leklit,vazhdim:Urdher prokurimi nr 180 dt 06.05.2020,Kontrate nr 3273/20 dt 28.08.2020,Urdher nr 353 dt 09.09.2020,Situac nr 2 date 30.11.2020,Shkresa dt 03.12.20,Shk KNZK dt 14.12.20,F 251 d 30.11.20/S83845665
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - STAR Tirane 24,367,538 2020-11-27 2020-12-02 38910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rehabilitim lumi, kontr GOA 2018/p-8 dt 26.09.2018,fat nr 243 seri 83845657 dt 31.10.2020, sit nr 10
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALB - STAR Tirane 19,726,576 2020-11-26 2020-12-01 61810050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Punime loti II,rreshq Lekelit ,Vazhdim :Urdhr prok 180 date 06.05.20,Kont nr 3273/20 dt 28.08.20,Urdh nr 353 dt 08.09.20,shkr mbikeq dt 16.11.20,shkr K.NZK dt 18.11.20,Situac nr 1 dt 13.11.20,fat 245 dt 13.11.2020/S83845659
  Bashkia Tirana (3535) ALB - STAR Tirane 43,364,684 2020-11-17 2020-11-23 311221010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Park nent shehsi italia Kon ne vazhd 3306/3 dt 23.03.2018 sit 17.06.2019 pv kolad 26.07.2019 fat 83845976 dt 18.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - STAR Tirane 38,605,149 2020-11-16 2020-11-18 34810560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rehabilitim lumi, kontr GOA 2018/p-8 dt 26.09.2018, seri 83845786 dt 14.10.2020, sit nr 9
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Patos (0909) ALB - STAR Fier 1,712,684 2020-11-11 2020-11-12 1121120062020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Sh.A UK.Patos 2112006 garanci obj.Urdh.19.10.2020 akt-kolaudim 13.5.2015 kontr.24.12.2014 sit.perf.04.05.2015 cmpd.20.06.2017
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - STAR Tirane 4,627,289 2020-10-19 2020-10-20 27010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikonstr, kontr ne vazhd GOA 2018/p-7 dt 25.09.2018, seri 83845813 dt 28.04.2020, sit perfundimtar
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - STAR Tirane 46,223,391 2020-10-05 2020-10-07 23110560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1056001 FZHSH, lik garanci per kontr GOA 2017/p-06 dt 24.04.2017, urdher lik dt 28.09.2020, certifikate e marrjes perfund ne dorz dt 10.09.2020, aktkolaudim dt 12.07.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - STAR Tirane 57,708,001 2020-09-21 2020-09-22 20610560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft n permirsim i shtes rrug, kontr ne vazhd GOA 2020/p-72 dt 01.07.2020, seri 83845791 dt 31.08.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - STAR Tirane 2,865,336 2020-09-18 2020-09-21 20010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik tvsh per ft seri 83845920 dt 31.01.2020, kontr CWP IV/op dt 03.07.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - STAR Tirane 17,727,196 2020-08-24 2020-08-25 15610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft permirsim i shtresave rrugore, kontyr GOA 2019/p-42 dt 01.07.2020, seri 83845773 dt 30.07.2020. sit nr 1