Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 1,442,644,432.00 1,865 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 444,042 2021-04-13 2021-04-16 21721670012021 Paga baze 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 334,995 2021-04-13 2021-04-16 21821670012021 Shtese page per funksionin 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ONE TELECOMMUNICATIONS Berat 900 2021-04-14 2021-04-15 23021670012021 Paga baze 2167001 Bashkia Ure, shpenzime telefonike ndalese per muajin mars
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ONE TELECOMMUNICATIONS Berat 133,878 2021-04-14 2021-04-15 22921670012021 Paga baze 2167001 Bashkia Ure, shpenzime telefonike ndalese per muajin mars
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,035,026 2021-04-13 2021-04-14 21021670012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 2167001 Bashkia Ure,paga mars 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,474,088 2021-04-13 2021-04-14 22121670012021 Shtese page per funksionin 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 146,248 2021-04-13 2021-04-14 22021670012021 Shtese page per funksionin 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 513,426 2021-04-13 2021-04-14 21321670012021 Paga baze 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 352,756 2021-04-13 2021-04-14 21521670012021 Shtese page per funksionin 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 139,645 2021-04-13 2021-04-14 22321670012021 Paga baze 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 335,020 2021-04-13 2021-04-14 22521670012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2167001 Bashkia Ure, keshilltaret mars 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 203,911 2021-04-13 2021-04-14 21121670012021 Shtese page per funksionin 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 532,927 2021-04-13 2021-04-14 21921670012021 Shtese page per funksionin 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 410,348 2021-04-13 2021-04-14 22221670012021 Shtese page per funksionin 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) Banka OTP Albania Berat 52,078 2021-04-13 2021-04-14 21221670012021 Paga baze 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARDIANA GJOKA Berat 10,000 2021-04-13 2021-04-14 22421670012021 Paga baze ndalese nga paga per arben guraj mars 2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 72,100 2021-04-13 2021-04-14 22621670012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2167001 Bashkia Ure, keshilltaret mars 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 737,851 2021-04-13 2021-04-14 21421670012021 Paga baze 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 207,461 2021-04-13 2021-04-14 21621670012021 Shtese page per funksionin 2167001 Bashkia Ure, paga mars 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Berat 247,382 2021-04-09 2021-04-13 20421670012021 Sherbime te tjera 2167001 Bashkia Ure, sherbime te tjera oponence teknike per ndertim fat 225 dt 03.06.2020