Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Vore (3535) All All 2,452,049,709.00 1,141 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vore (3535) LEKË DODAJ Tirane 2,000,000 2021-04-15 2021-04-16 19921650012021 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren Bashk Vore,lik shp gjyqi per Xhemal Elezi,,urdher Kryet 36 dt 06.04.2021,vendim 268 dt 01.9.2020,akt 7889 dt 31.12.2013,
  Bashkia Vore (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,570,535 2021-04-15 2021-04-16 21221650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik DS5,urdhetr kryet 46 dt 14.4.2021,VKB nr 53, dt 22.07 202,, Konfirm prefekt 1137/1 dt 05.08.2020,listepagese,
  Bashkia Vore (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,741,237 2021-04-15 2021-04-16 21121650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik DS5,urdhetr kryet 45 dt 14.4.2021,VKB nr 60,65, dt 12.08 2020,dt 04.09.2020,, Konfirm prefekt 1385/1 dt 17.9.2020,listepagese,
  Bashkia Vore (3535) BISLIM SINAJ Tirane 93,600 2021-04-14 2021-04-16 20021650012021 Shpenzime gjyqesore Bashk Vore,lik shp gjyqi,urdher Kryet 7 dt 9.2.2021,vendim 116 dt 01.9.2020,vendim 851 dt 6.07.20,fat 3/2021 dt 9.3.2021
  Bashkia Vore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,399,306 2021-04-15 2021-04-16 21321650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik DS5,urdhetr kryet 47 dt 14.4.2021,VKB nr 53, dt 22.07 202,, Konfirm prefekt 1137/1 dt 05.08.2020,listepagese,
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 12,487,803 2021-04-15 2021-04-16 21421650012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk Vore,lik Rikonstr linja furniz uje Koder Vore,Fushe Preze,urdh tit 48 dt 15.04.2021,vazhd kontr 69175 dt 19.03.2019,situac nr 3 dt 03.072019,vazhd fat 198 dt 03.07.2019 seri 68794848,akt kolaud 3127 dt 03.07.2019,
  Bashkia Vore (3535) Zyra e Permbarimit Privat Strati Tirane 1,000,000 2021-04-13 2021-04-14 19821650012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk Vore,lik vend gjyqi per Ibrahim Kurti, nr 6491 dt 22.12.2015,urdher likuidimi 37 dt 6.4.2021
  Bashkia Vore (3535) ALB SUPERVIZION - D.S. Tirane 325,000 2021-04-12 2021-04-13 20821650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore,lik mbikqyrje rruga Koder Berxull,urdher Kryet 15 dt 22.02.2021,vendim 704 dt 29.10.2014,urdh prok nr 86 dt 24.11.2015,njoft fit 86/3 dt 10.12.2015,fat 25 dt 13.05.2019 seri 55855326
  Bashkia Vore (3535) ALB SUPERVIZION - D.S. Tirane 360,000 2021-04-12 2021-04-13 20721650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore,lik mbikqyrje rruge te brendshme Lagja re,loti 1,2,,urdher Kryet 14 dt 22.02.2021,vendim 704 dt 29.10.2014,urdh prok nr 86 dt 24.11.2015,njoft fit 86/3 dt 10.12.2015,fat 24 dt 13.05.2019 seri 55855325
  Bashkia Vore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,300,000 2021-04-09 2021-04-12 20421650012021 Te tjera transferta tek individet Bashk Vore,lik DS1,Ds2,DS3,urdhetr kryet 41 dt 08.4.2021,VKB nr 42,45 dt 08.04.2020,dt 23.06.20,Konfirm prefekt 894/1dt 12.06.20.969/1.dt 25.06.20,listepagese,VKM nr 109 dt 24.2.2021
  Bashkia Vore (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,597,750 2021-04-09 2021-04-12 20621650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik DS5,urdhetr kryet 42 dt 08.4.2021,VKB nr 53,60,61, dt 22.07.2020,dt 12.08.20, Konfirm prefekt 1385/1 dt 17.9.2020,listepagese,
  Bashkia Vore (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,969,841 2021-04-09 2021-04-12 20521650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik DS5,urdhetr kryet 42 dt 08.4.2021,VKB nr 53,60,61, dt 22.07.2020,dt 12.08.20, Konfirm prefekt 1385/1 dt 17.9.2020,listepagese,
  Bashkia Vore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 660,000 2021-04-09 2021-04-12 20221650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik DS1,Ds2,DS3,urdhetr kryet 39 dt 08.4.2021,VKB nr 84,83,81 dt 11.12.2020,Konfirm prefekt 1919/1dt 22.12..2020,listepagese,VKM nr 109 dt 24.2.2021
  Bashkia Vore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 600,000 2021-04-09 2021-04-12 20321650012021 Te tjera transferta tek individet Bashk Vore,lik DS1,Ds2,DS3,urdhetr kryet 40 dt 08.4.2021,VKB nr 63,45 dt 12.08.2020,dt 23.06.20,Konfirm prefekt 1385/1dt 25.06.20..dt 17.09.20,listepagese,VKM nr 109 dt 24.2.2021
  Bashkia Vore (3535) KLUBI I FUTBOLLIT VORA Tirane 2,000,000 2021-04-07 2021-04-08 19721650012021 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Bashk Vore,lik transferte Urdher 38 dt 06.04.2021,VKB nr 27 dt 24.03.021,
  Bashkia Vore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 823,650 2021-04-07 2021-04-08 19521650012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashk Vore,lik honorare,qera objektesh, nr kontr 999 dt 4.03.20,,kontr 26027/2 dt 15.11.2019,nr kontr 468/3 dt 30.1.2020,,listepagese tatim burim
  Bashkia Vore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,000 2021-04-07 2021-04-08 20121650012021 Paga baze Bashk Vore,lik dif paga mars 2021,listepagese nr pun 458-412
  Bashkia Vore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 750,508 2021-04-06 2021-04-07 17221650012021 Shtese page per funksionin Bashk Vore,lik paga mars 2021,listepagese nr pun 458-412
  Bashkia Vore (3535) BANKA E TIRANES Tirane 164,278 2021-04-06 2021-04-07 18121650012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk Vore,lik paga mars 2021,listepagese nr pun 458-412
  Bashkia Vore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 209,841 2021-04-06 2021-04-07 17121650012021 Shtese page per funksionin Bashk Vore,lik paga mars 2021,listepagese nr pun 458-412