Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Selenice (3737) All All 1,203,240,316.00 1,273 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Selenice (3737) PERMBARIMI Vlore 100,000 2021-04-12 2021-04-13 2481121590012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2021 B SELENICE VENDIM GJYQI PER HETEM TOTAJ
  Bashkia Selenice (3737) BNT ELECTRONIC`S Vlore 18,625 2021-04-09 2021-04-12 25521590012021 Sherbime te tjera 2021 B SELENICE TARIFE PER PROGRAMIN BNT
  Bashkia Selenice (3737) SEELLSS Vlore 567,204 2021-04-07 2021-04-08 25121590012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2021 B SELENICE PUNIME DYER E DRITARE UP NR 19 DAT 02.11.2020 FAT NR 756 DAT 14.12.2020 SERI 92860756
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 133,957 2021-04-07 2021-04-08 25221590012021 Kontigjencat 2021 2159001 B SELENICE NDIHME FINANCIARE PER DEMTIM BANESE VKB NR 5 DAT 28.01.2021
  Bashkia Selenice (3737) C.E.C GROUP Vlore 2,657,000 2021-04-07 2021-04-08 25421590012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2021 2159001 B SELENICE PROJEKT MBROJTJES NGA EROZIONI KONTRATA NR 1012 DAT 17.04.2021 FAT NR 14 DAT 10.06.2019 SERI 43593214
  Bashkia Selenice (3737) BANKA CREDINS Vlore 100,000 2021-04-07 2021-04-08 24621590012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2021 B SELENICE VENDIM GJYQI PER MUHAREM LILAJ
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 5,100 2021-04-07 2021-04-08 25321590012021 Shpenzime te tjera qiraje 2021 2159001 B SELENICE QERQ PER BANESA SOCIALE VKB NR 13 DAT 25.02.2021
  Bashkia Selenice (3737) BANKA CREDINS Vlore 48,546 2021-04-02 2021-04-06 24121590012021 Paga baze 2021 B SELENICE PAGAT MARS 2021, ME BORDERO
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 325,920 2021-04-02 2021-04-06 23121590012021 Paga baze 2021 B SELENICE PAGAT MARS 2021
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 4,861,618 2021-04-02 2021-04-06 24321590012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2021 B SELENICE PAGAT SHKURT 2021
  Bashkia Selenice (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 40,118 2021-04-02 2021-04-06 23421590012021 Paga baze 2021 B SELENICE PAGAT MARS 2021, ME BORDERO
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 195,962 2021-04-02 2021-04-06 23621590012021 Paga baze 2021 B SELENICE PAGAT MARS 2021
  Bashkia Selenice (3737) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Vlore 100,000 2021-04-02 2021-04-06 24921590012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2021 B SELENICE VENDIME GJYQESORE, NR. 594, DT. 16.03.2011, CANE SEFERAJ
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 277,875 2021-04-02 2021-04-06 24221590012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2021 B SELENICE PAGAT SHKURT 2021
  Bashkia Selenice (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 905,315 2021-04-02 2021-04-06 24021590012021 Shtese page per kualifikimin 2021 B SELENICE PAGAT MARS 2021, ME BORDERO
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 162,704 2021-04-02 2021-04-06 23921590012021 Paga baze 2021 B SELENICE PAGAT MARS 2021
  Bashkia Selenice (3737) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Vlore 595,697 2021-04-02 2021-04-06 238121590012021 Shtese page per funksionin 2021 B SELENICE PAGAT MARS 2021
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 210,062 2021-04-02 2021-04-06 23021590012021 Paga baze 2021 B SELENICE PAGAT MARS 2021
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 462,624 2021-04-02 2021-04-06 23321590012021 Paga baze 2021 B SELENICE PAGAT MARS 2021
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 294,976 2021-04-02 2021-04-06 24421590012021 Ndihme ekonomike 2021 B SELENICE FOND I KUSHTEZUAR NDIHME EKONOMIKE SHKURT 2021