Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Vau Dejes (3333) All All 1,981,766,122.00 1,337 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vau Dejes (3333) S I L V E R Shkoder 288,319 2021-04-13 2021-04-14 17521570012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2157001 Blerje art ushq per Qendren Soc Besa,marr kuader2/7 dt01.04.20,kont 2/44 dt01.03.21,fat260/2021 dt31.03.21,pv dt31.03.21,fh 10 dt31.03.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) S I L V E R Shkoder 260,232 2021-04-13 2021-04-14 17621570012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2157001 Bl art ushq urgjente per konviktin Ndre Mjeda Bushat,kont 01/1 dt16.02.21,fat261/221 dt31.0321,pv dt31.03.21,fh9 dt31.03.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) NDERKOMUNALE BUSHAT Shkoder 454,788 2021-04-13 2021-04-14 17421570012021 Sherbime te tjera 2157001 Depozit i mbetjeve urbane ne landfill Bushat,kont ne vazhdim nr4 dt01.01.21,urdh kryet 135 dt12.04.21,sit+pv dt01.04.21,fat 5/2021 dt01.04.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 10,800 2021-04-09 2021-04-12 17021570012021 Ndihme ekonomike 2157001 Pagese 6% ndihme ekonomike shkurt 2021,VKB 17 dt24.03.2021,shprehje ligj 282/1 dt02.04.21,permb tot 118 dt08.04.21,listepag 119 dt08.04.21-3 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 25,200 2021-04-09 2021-04-12 17121570012021 Ndihme ekonomike 2157001 Pagese 6% ndihme ekonomike shkurt 2021,VKB 17 dt24.03.2021,shprehje ligj 282/1 dt02.04.21,permb tot 118 dt08.04.21,listepag 120 dt08.04.21-5 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) NDERKOMUNALE BUSHAT Shkoder 498,348 2021-04-09 2021-04-12 17221570012021 Sherbime te tjera 2157001 Depozit i mbetjeve urbane ne landfill Bushat,kont ne vazhdim nr4 dt01.01.21,urdh kryet 102 dt16.03.21,sit+pv dt09.03.21,fat 3/2021 dt09.03.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 640,680 2021-04-09 2021-04-12 16921570012021 Ndihme ekonomike 2157001 Pagese 6% ndihme ekonomike shkurt 2021,VKB 17 dt24.03.2021,shprehje ligj 282/1 dt02.04.21,permb tot 118 dt08.04.21-113 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 2,018,292 2021-04-08 2021-04-09 16821570012021 Ndihme ekonomike 2157001 Bashkia Vau Dejes,ndihme ekonomike mars 2021, vendim DRSHSSHSH nr03.2021 dt29.03.2021,permb 114 dt06.04.2021,listepag 117 dt06.04.20-181 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 42,745 2021-04-07 2021-04-08 16221570012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2157001 Bashkia Vau Dejes,shperblim keshilltare dhe kryetar fshatrash mars 2021,permbledhese 108 dt06.04.21,listepag 111 dt06.04.21-4 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 869,892 2021-04-07 2021-04-08 16621570012021 Ndihme ekonomike 2157001 Bashkia Vau Dejes,ndihme ekonomike mars 2021, vendim DRSHSSHSH nr03.2021 dt29.03.2021,permb 114 dt06.04.2021,listepag 115 dt06.04.20-84 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 8,665,680 2021-04-07 2021-04-08 16521570012021 Ndihme ekonomike 2157001 Bashkia Vau Dejes,ndihme ekonomike mars 2021, vendim DRSHSSHSH nr03.2021 dt29.03.2021,permb 114 dt06.04.2021-890 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA CREDINS Shkoder 388,725 2021-04-07 2021-04-08 16021570012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2157001 Bashkia Vau Dejes,shperblim keshilltare dhe kryetar fshatrash mars 2021,permbledhese 108 dt06.04.21,listepag 109 dt06.04.21-47 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA CREDINS Shkoder 85,000 2021-04-07 2021-04-08 16421570012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2157001 Bashkia Vau Dejes, shp per qeramarrje ambjentesh, muaji mars kon nr 3003 dt 08.06.2020 vazhdim, urdher titullari nr132 dt 06.04.2021 permbledhese nr112 dt 06.04.2021 listepagese nr113 dt 06.04.2021
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 196,183 2021-04-07 2021-04-08 16121570012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2157001 Bashkia Vau Dejes,shperblim keshilltare dhe kryetar fshatrash mars 2021,permbledhese 108 dt06.04.21,listepag 110 dt06.04.21-23 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA CREDINS Shkoder 68,428 2021-04-07 2021-04-08 16721570012021 Ndihme ekonomike 2157001 Bashkia Vau Dejes,ndihme ekonomike mars 2021, vendim DRSHSSHSH nr03.2021 dt29.03.2021,permb 114 dt06.04.2021,listepag 116 dt06.04.20-6 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) Banka OTP Albania Shkoder 66,058 2021-04-02 2021-04-06 15921570012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2157001 Bashkia Vau Dejes, paga mars 2021, permbledhese 98 dt01.04.21, listepag 107 dt01.04.21-1 pn
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 83,903 2021-04-02 2021-04-06 15421570012021 Shtese page per funksionin 2157001 Bashkia Vau Dejes, paga mars 2021, permbledhese 98 dt01.04.21, listepag 102 dt01.04.21-2 pn
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 5,236,691 2021-04-02 2021-04-06 15321570012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 2157001 Bashkia Vau Dejes, paga mars 2021, permbledhese 98 dt01.04.21, listepag 101 dt01.04.21-126 pn
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA CREDINS Shkoder 9,627,394 2021-04-02 2021-04-06 15121570012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2157001 Bashkia Vau Dejes, paga mars 2021, permbledhese 98 dt01.04.21, listepag 99 dt01.04.21-226 pn
  Bashkia Vau Dejes (3333) UNION BANK SHA Shkoder 93,136 2021-04-02 2021-04-06 15821570012021 Shtese page per funksionin 2157001 Bashkia Vau Dejes, paga mars 2021, permbledhese 98 dt01.04.21, listepag 106 dt01.04.21-2 pn