Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Vlore (3737) All All 4,660,045,631.00 2,619 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 10,000 2021-04-15 2021-04-16 30521460012021 Paga baze ndales page bashkia 2146001 hane metaj per aurela camer
  Bashkia Vlore (3737) BUJAR MEHILLI Vlore 30,000 2021-04-15 2021-04-16 30321460012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale vendim gjyqi bashkia 2146001 ardian sava
  Bashkia Vlore (3737) AA BAILIFF Vlore 10,000 2021-04-15 2021-04-16 30621460012021 Paga baze ndales page bashkia 2146001 sulltane hamzo
  Bashkia Vlore (3737) ARENA MK Vlore 498,960 2021-04-15 2021-04-16 30521460012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave supervizim rik.rrugeve te qytetit bashkia 2146001 fat 99 dt 24.12.2020 u.prok 33 dt 01.07.2020 ftes oferte
  Bashkia Vlore (3737) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Vlore 22,000 2021-04-15 2021-04-16 30721460012021 Paga baze ndales page bashkia 2146001 adixhe malaj
  Bashkia Vlore (3737) K.F. ORIKU Vlore 2,000,000 2021-04-15 2021-04-16 26521460012021 Subvencione te tjera subvencion futbolli bashkia 2146001 mars
  Bashkia Vlore (3737) BUJAR MEHILLI Vlore 426,540 2021-04-15 2021-04-16 30421460012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale vendim gjyqi bashkia 2146001 heldi construksion
  Bashkia Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 155,705 2021-04-14 2021-04-15 29621460012021 Posta dhe sherbimi korrier posta bashkia 2146001 akt rakordimi dhjetor
  Bashkia Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 538,640 2021-04-14 2021-04-15 29721460012021 Posta dhe sherbimi korrier posta bashkia 2146001 akt rakordimi mars
  Bashkia Vlore (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 13,770 2021-04-14 2021-04-15 27721460012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga keshilltaret bashkia 2146001 mars
  Bashkia Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 489,575 2021-04-14 2021-04-15 29821460012021 Posta dhe sherbimi korrier posta bashkia 2146001 akt rakordimi shkurt
  Bashkia Vlore (3737) YLLI HYSAJ Vlore 36,000 2021-04-14 2021-04-15 31121460012021 Paga baze ndales page bashkia 2146001 arlind duka
  Bashkia Vlore (3737) SHOQATA BISNES ALBANIA Vlore 737,943 2021-04-14 2021-04-15 29221460012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale funksionimi i laboratorit te turizmit bashkia 2146001 akt marveshje 10843 dt 24.11.2020 ub 65 dt 24.03.2021 vkb 75 dt 01.10.2020 fat 1/2021 dt 01.04.2021
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 660,960 2021-04-14 2021-04-15 27821460012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga keshilltaret bashkia 2146001 mars
  Bashkia Vlore (3737) CORRECTOR Vlore 10,000 2021-04-14 2021-04-15 31021460012021 Paga baze ndales page bashkia 2146001 brunilda aliaj
  Bashkia Vlore (3737) Altin Vako Vlore 5,676 2021-04-14 2021-04-15 30921460012021 Paga baze ndales page bashkia 2146001 gentjana mitraj
  Bashkia Vlore (3737) MARSIAL Construction Vlore 18,000 2021-04-14 2021-04-15 29921460012021 Posta dhe sherbimi korrier KTHIM SHUME DERDHUR TEPER BASHKIA 2146001 UB 66 DT 24.03.2021
  Bashkia Vlore (3737) UJËSJELLËS - KANALIZIME Vlore 866,898 2021-04-14 2021-04-15 30221460012021 Uje uje bashkia 2146001 akt rakordimi mars
  Bashkia Vlore (3737) AVDULI Vlore 320,239 2021-04-12 2021-04-13 29021460012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5% GO permirsimi i kushteve te banimit komuniteti egjiptian bashkia 2146001 kont 10096 dt 20.11.2019 akt kolaudim dhe certifikat e perkoheshme dt 13.02.2020 certifikat perfundimtare dt 25.03.2021
  Bashkia Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 13,770 2021-04-12 2021-04-13 27921460012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga keshilltaret bashkia 2146001 mars