Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bajram Curri (1836) All All 1,533,323,917.00 906 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) KASTRATI Tropoje 665,700 2021-04-15 2021-04-16 9321450012021 Karburant dhe vaj BAshkia Tropoje likujdim fature nr 72/2021 dt 26.02.2021 kontrate date 18.08.2020 buletin 66 date 08.09.2020 njoftim fituei 12.08.2020 up 20 date 06.06.2020
  Bashkia Bajram Curri (1836) Elida Doçi Tropoje 3,800 2021-04-15 2021-04-16 9321450012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BAshkia Tropoje pagese noteri autorizim ft 190320212802470421 date 19.03.2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 25,931 2021-04-13 2021-04-14 8521450012021 Shtese page per funksionin Bashkia Tropoje pagese diference page muaji mars 2021 bordero liustepagese mars 2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 563,022 2021-04-13 2021-04-14 7921450012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Tropoje pagese keshilltare muaji mars 2021 bordero liustepagese mars 2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 500 2021-04-09 2021-04-12 8421450012021 Sherbimet bankare BAshkia Tropoje komision bankar cek nr 00526369
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 500,000 2021-04-09 2021-04-12 8321450012021 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes Bashkia Tropoje pagese per Ekipin Valbona VKB 122 date 24.07.2020 konf pref 2/26 date 11.08.2020 border5o prill 2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 82,842 2021-04-08 2021-04-09 7821450012021 Paga baze BAshkia Tropoje paga mars 2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 13,235,049 2021-04-08 2021-04-09 8121450012021 Shtesa page te tjera BAshkia Tropoje paga mars bordero listepagese 2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 340,026 2021-04-08 2021-04-09 8021450012021 Paga baze BAshkia Tropoje paga mars 2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 60,500 2021-04-08 2021-04-09 8221450012021 Udhetim i brendshem BAshkia Tropoje djeta bordero listepagese mars 2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 805,000 2021-04-06 2021-04-07 7321450012021 Ndihme ekonomike Bashkia Tropoje ndihme ekonomike VKB 30 date 06.04.2021 nr prot 1100 dae 06.04.2021 nga fondi rezerv vitit 2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 15,207,952 2021-04-01 2021-04-07 7121450012021 Pagese paaftesie BAshkia Tropoje invalid bordero mars
  Bashkia Bajram Curri (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 973,376 2021-04-06 2021-04-07 7721450012021 Ndihme ekonomike Bashkia Tropoje ndihme ekonomike 6% shkurt konf pref 2/26 date 02.04.2021 vkb 29 date 30.03.2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 499 2021-04-06 2021-04-07 7421450012021 Sherbimet bankare Bashkia Tropoje komision bankar prill 2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 16,617,512 2021-04-01 2021-04-02 7221450012021 Ndihme ekonomike Bashkia Tropoje ndihme ekonomike muaji mars 2021 vendim nr.118, date 31.03.2021 bordero mars 2021.
  Bashkia Bajram Curri (1836) Sabrie Islamukaj Tropoje 136,400 2021-03-30 2021-03-31 7021450012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Tropoje ushqime up nr 11 dt 11.02.2019 njoftim fituesi date 12.02.2019 ft 9 dt 31.12.2019 fh 1.2.14.15 date 31.12.2019fh 19.22.24.27.33 date 31.12.2020
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 84,300 2021-03-29 2021-03-30 6921450012021 Udhetim i brendshem Bashkia tropoje djeta bordero mars 2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 500 2021-03-24 2021-03-25 6721450012021 Sherbimet bankare Bashkia Tropoje komision bankar
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 500,000 2021-03-24 2021-03-25 6821450012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BAshkia Tropoje pagese per Ekipin Valbona vkb nr 122 date 24.07.2020 konf pref 2/52 dt 11.08.2020 bordero mars 2021 arketar VAlentina Demiraj
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 500 2021-03-17 2021-03-18 6621450012021 Sherbimet bankare Bashkia Tropoje komision per pagese cek nr 00526377 arketar Valentina Demiraj