Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 717,590,292.00 1,141 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) Aleksandër Likaj Tepelene 118,224 2021-04-15 2021-04-16 18121420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale up nr nr 5 dt 20.02.2021 , ft nr 1 dt 02.03.2021 Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) EUROBETON Tepelene 506,400 2021-04-15 2021-04-16 18221420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale up nr 9 dt 01.02.2021 , ft nr 2 dt 17.02.2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) A&T Tepelene 465,500 2021-04-15 2021-04-16 18321420012021 Karburant dhe vaj UP NR 45 DT 22.10.2020 , FT NR 841 DT 27.10.2020 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EUROSIG SHA Tepelene 19,820 2021-04-13 2021-04-15 17721420012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit UP NR 6 DT 15.03.2021 , FT NR 27 DT 16.03.2021
  Bashkia Tepelene (1134) EB-2000 Tepelene 533,100 2021-04-14 2021-04-15 18021420012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj UP NR 21 DT 10.03.2021 FT NR40 DT 13.04.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) Saimir Kola Tepelene 100,000 2021-04-14 2021-04-15 17821420012021 Sherbime te tjera URDHER NR 8 DT 20.02.2021 , FT NR 1 DT 23.02.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) GENTIAN SALA Tepelene 94,500 2021-04-13 2021-04-14 17221420012021 Sherbime te tjera UP NR 15 DT 25.08.2021 FT NR 41 DT 13.08.2020 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) Çelik Shaha Tepelene 382,000 2021-04-13 2021-04-14 17821420012021 Sherbime te tjera UP NR 54 DT 11.12.2020, FT NR 42 DT 16.12.2020 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) MERITA RRUMBULLAKU Tepelene 79,500 2021-04-13 2021-04-14 17421420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale UP NR 4 DT 25.02.2021 , FT NR 8 DT 27.02.2021-+ BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) MERITA RRUMBULLAKU Tepelene 43,000 2021-04-13 2021-04-14 17621420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale UP NR 1 DT 25.02.2021 , FT NR 7 DT 27.02.2021-+ BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) MERITA RRUMBULLAKU Tepelene 30,000 2021-04-13 2021-04-14 17321420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale UP NR 24/1 ST 10.11.2020 , FT NR 15 DT 02.12.2020 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 27,500 2021-04-09 2021-04-12 16721420012021 Sherbime te tjera up nr 6 dt 11.01.2021 ft nr 6 dt .04.2021 bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 95,000 2021-04-09 2021-04-12 16621420012021 Sherbime te tjera up nr 6 dt 11.01.2021 ft nr 2 dt 18.03.2021 bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 55,000 2021-04-09 2021-04-12 16521420012021 Sherbime te tjera up nr 6dt 11.01.2021 ft nr 3 dt 18.03.2021 bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 968,760 2021-04-07 2021-04-08 15221420012021 Karburant dhe vaj UP NR 22 DT 03.02.2021 DT NR 89 DT 09.03.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 164,000 2021-04-07 2021-04-08 16421420012021 Te tjera transferta tek individet NDIHME EKONIMIKE FONDI I BASHKISE B. TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) ONE TELECOMMUNICATIONS Tepelene 78,232 2021-04-07 2021-04-08 16021420012021 Paga baze TEEFON NDALESE NGA PAGA BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,667,674 2021-04-07 2021-04-08 15621420012021 Pagese paaftesie ne+pak mars bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) EB-2000 Tepelene 497,640 2021-04-06 2021-04-08 15421420012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj ft nr 39 dt 02.04.2021 up nr 20 dt 10.03.2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 65,790 2021-04-07 2021-04-08 16121420012021 Sherbime te tjera KESHILLTARE MARS BASHKI TEPELENE