Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 1,132,745,352.00 2,027 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 24,990 2021-04-15 2021-04-16 24421390012021 Pagese paaftesie 2139001 Pagese Paaftesie List pagesa Prill 2021 Nr.Perfituesve 2 Njesite Administrative Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 3,300 2021-04-15 2021-04-16 24321390012021 Pagese paaftesie 2139001 Pagese Paaftesie List pagesa Prill 2021 Nr.Perfituesve 1 Njesite Administrative Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 1,483,158 2021-04-15 2021-04-16 24621390012021 Pagese paaftesie 2139001 Pagese Paaftesie List pagesa Prill 2021 Nr.Perfituesve 194 Njesite Administrative Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 1,139,970 2021-04-15 2021-04-16 24521390012021 Pagese paaftesie 2139001 Pagese Paaftesie List pagesa Prill 2021 Nr.Perfituesve 78 Njesite Administrative Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) Maksim Nuellari Skrapar 50,000 2021-04-13 2021-04-15 23921390012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2139001 Fature nr.01 seri 11632543 dt.30.12.2020 Prokurim me vlera te vogla"Blerje dhurata per nxenesit ekselente"Det.prapamb.Ditari nr.4935 URDP nr.08 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 660,300 2021-04-13 2021-04-15 23821390012021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2139001 Fature nr.02/2021 dt.16.03.2021 Flete-hyrje nr.11 Urdher-prokurim nr.17 dt.02.12.2020"Blerje kosha mbetjesh,Projekti LESS WASTE 2"Kont.nr.03 dt.10.02.2021 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) T.S.S 2015 Skrapar 118,800 2021-04-13 2021-04-15 24021390012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 2139001 Fature nr.05 seri 81803334 dt.06.02.2020 Prokurim me vlera te vogla Rregjistri i parashik.elementi 3"Shpenzime mirembajtje paisje zyre"Det.prapamb.Ditari nr.11768 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 94,557 2021-04-13 2021-04-14 24221390012021 Pagese paaftesie 2139001 Pagese Paaftesie List pagesa Prill 2021 Nr.Perfituesve 8 Njesite Administrative Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) UJESJELLESI COROVODE Skrapar 206,616 2021-04-13 2021-04-14 23721390012021 Uje 2139001 Permbledhese e faturave te ujit per muajin Mars 2021,bashkengjitur Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 4,491,103 2021-04-13 2021-04-14 24121390012021 Pagese paaftesie 2139001 Pagese Paaftesie List pagesa Prill 2021 Nr.Perfituesve 416 Njesite Administrative Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 46,750 2021-04-12 2021-04-13 23621390012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2139001 Shpenzime per personat e caktuar per procesin e njoftimit te zgjedhesve Urdher zbatimi nr.254 dt.16.12.2020 nr.3980 prot List Pagesa Prill 2021 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) ARDIANA GJOKA Skrapar 119,134 2021-04-09 2021-04-13 23521390012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2139001 Ekzekutim V.Gjyqi nr.1151,dt.10.09.2012(Bilbil Hasanago)likujdim pjesor,Detyrim i prapambetur per vendime gjyqesore Ditari nr.177220 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 136,104 2021-04-09 2021-04-12 23421390012021 Ndihme ekonomike 2139001 Liste pagesa Nd.ekon.6% fonde te kushtezuara & dyfishimi per muajin Shkurt 2021 VKB nr.16 dt.25.03.2021 Konf.ne Prefekture me shkrese nr.227/1 prot dt.06.04.2021 Nr perfituesve 24 familje Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 144,620 2021-04-09 2021-04-12 23321390012021 Ndihme ekonomike 2139001 Liste pagesa Nd.ekon.6% fonde te kushtezuara & dyfishimi per muajin Janar 2021 VKB nr.15 dt.25.03.2021 Konf.ne Prefekture me shkrese nr.227/1 prot dt.06.04.2021 Nr perfituesve 25 familje Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 2,611,124 2021-04-07 2021-04-08 21821390012021 Ndihme ekonomike 2139001 Liste pagesa Nd.ekonomike Dyfishimi Mars 2021 Vendimi 1.1.3.2021 dt.31.03.2021 Shkresa nr.105 dt.01.04.2021 VKM nr.85 dt.10.02.2021 Nr perfituesve 265 Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) KODRA BAILIFF SERVICE Skrapar 47,300 2021-04-07 2021-04-08 22921390012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2139001 Ekzekutim V.Gjyq.nr.1399,dt.06.05.2019 GJAATirane(Ymer Gogo) likujdim perfundimtar Lajmerim per ekzekutim vullnetar 854/2-130-19 dt.09.07.2019 Det.i prapambetur per vend.gjyqesore Ditari nr.12233 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 194,650 2021-04-07 2021-04-08 22121390012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2139001 Shpenzime trajtimi ushqimor per futbollistet List pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 VKB nr.68 dt.24.12.2020 pika 9 Konf.Pref.shkresa nr.1129/1 prot dt.01.02.2021 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) DIXHI PRINT - AL Skrapar 384,000 2021-04-07 2021-04-08 22321390012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2139001 Fature nr.4244 seri 94149794 dt.19.12.2020U-Prokurimi nr.56 dt.24.11.20 Prok.elektronik CN/55828/11272020 Flete-hyrje nr.62 dt.09.12.20"Blerje mat.dekorative per festat"Det.prap.Ditari nr.3435 B.Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) ENEA MASLLAVICA Skrapar 335,400 2021-04-07 2021-04-08 23121390012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2139001 Fature nr.03/2021 dt.17.02.2021 Urdher-Prokurim nr.10 prot.317 dt.02.02.2021 Flete-hyrje nr.04 dt.17.02.2021"Blerje materiale mbrojtese kunder COVID-19"CN/86315/02152021 Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) ZYRA PERMBARIMORE BERAT Skrapar 75,000 2021-04-07 2021-04-08 23021390012021 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2139001 Ekzekutim V.Gjyq.nr.323,dt.01.11.2001(Lorenc Koprencka) likujdim pjesor Det.i prap.per vendime gjyqesore Ditari nr.177220 Bashkia SKRAPAR