Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 3,557,058,542.00 1,982 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) S I R E T A 2F Pogradec 4,498,976 2021-04-15 2021-04-16 26321360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 Bashkia Pogradec,Rikonstruksion Rruga e Cervenakes,Nj.Adm. Udenisht+ 5% garanci punimesh,Fatura nr.11/2021 dt.11.03.2021,Situacion nr.1 dt.08.03.2021
  Bashkia Pogradec (1529) REJ Pogradec 14,535,679 2021-04-15 2021-04-16 27521360012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2136001 Bashkia Pogradec,Ujesjellesi i Mokres Faza e I +5% garanci punimesh,Fatura nr.8/2021+Situacion nr.1 dt.07.04.2021
  Bashkia Pogradec (1529) TV SOT 7 Pogradec 300,000 2021-04-15 2021-04-16 27121360012021 Sherbime te printimit dhe publikimit 2136001 Bashkia Pogradec,Kronika,emisione,regjistrime,Urdher per blerjen e spotit reklames TV nr.77 dt.26.11.2020,Procesverbal dt.07.12.2020,Kontrata nr.5147/4 dt.09.12.2020,Fatura nr.15431126 dt.15.12.2020
  Bashkia Pogradec (1529) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Pogradec 4,440 2021-04-15 2021-04-16 27421360012021 Elektricitet 2136001 Bashkia Pogradec,lik energji Mars 2020-Shkurt 2021 sipas kontrates nr.984/3 dt.04.05.2020,Permbledhese e faturave nr.133 dt.13.04.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RAMA - GRAF Pogradec 54,000 2021-04-14 2021-04-15 26721360012021 Blerje dokumentacioni 2136001 Bashkia Pogradec,shtypshkrime,UP nr.16+FO dt.16.03.2021,NjF APP dt.18.03.2021,Fature nr.6/2021+FH nr.8+AMD dt.19.03.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 25,500 2021-04-14 2021-04-15 26821360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik keshilltari i kryetarit,U.Kryetari nr.77 dt.09.02.2021,Listepagese+Bordero nr.129 dt.13.04.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) I&V Company Pogradec 69,332 2021-04-14 2021-04-15 26421360012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2136001 Bashkia Pogradec,Materiale pastrimi,UP nr.19+FO dt.30.03.2021,NjF nga APP dt.31.03.2021,fature 21/2021+FH nr.9+AMD dt.01.04.2021
  Bashkia Pogradec (1529) MAKSIM SULOLLARI Pogradec 96,000 2021-04-14 2021-04-15 26521360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Makineri(materiale per ateliene),UP nr.5+FO dt.10.02.2021,NjF APP dt.26.02.2021,Fature 5/2021 dt.03.03.2021,FH nr.5+AMD dt.01.03.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 38,010 2021-04-08 2021-04-15 25121360012021 Paga baze 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Mars 2021,Listepagese+Bordero nr.123 dt.07.04.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) MAKSIM SULOLLARI Pogradec 480,000 2021-04-14 2021-04-15 26621360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Makineri(materiale per ateliene),UP nr.5+FO dt.10.02.2021,NjF APP dt.26.02.2021,Fature 1/2021 dt.01.03.2021,FH nr.5+AMD dt.01.03.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 5,000 2021-04-09 2021-04-12 25521360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,shpenzime qiraje Mars 2021,VKB nr.06 dt.20.01.2021,Konf Prefekture nr.80/1 dt.25.01.2021,urdher kryetari nr.212 dt.07.04.2021,listepagese+Bordero nr.127 dt.08.04.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 300,000 2021-04-09 2021-04-12 23621360012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2136001 Bashkia Pogradec,procese gjyqesore Erlejdi balliu,V.Gj nr.18 dt.22.07.2020,U.Kryetari nr.209 dt.06.04.2021,Listepagese nr.110 dt.07.04.2021
  Bashkia Pogradec (1529) REJ Pogradec 4,596,009 2021-04-09 2021-04-12 22421360012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2136001 Bashkia Pogradec,lik situacion nr.2 Permiresim i banesave +5% garanci punimesh,fatura nr.12/2021+Situacion nr.2 dt.02.03.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Pogradec 6,000 2021-04-09 2021-04-12 25321360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,shpenzime qiraje Mars 2021,VKb nr.13 dt.05.02.2021,Konf Prefekture nr.144/1 dt.16.02.2021,urdher kryetari nr.212 dt.07.04.2021,listepagese+Bordero nr.125 dt.08.04.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) Rruge Sinjalistike Mirembajtje & Hidro Company Pogradec 6,114,663 2021-04-09 2021-04-12 22521360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 Bashkia Pogradec,lik situacion nr.2 Rr.Moker Pogradec +5% garanci punimesh,fatura nr.1/2021+Situacion dt.12.01.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 30,000 2021-04-09 2021-04-12 25221360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,shpenzime qiraje Mars 2021,VKb nr.64 dt.01.06.2020,Konf Prefekture nr.541/1 dt.08.06.2020,urdher kryetari nr.212 dt.07.04.2021,listepagese+Bordero nr.124 dt.08.04.2021,np=3
  Bashkia Pogradec (1529) POGRADECI F.K Pogradec 2,452,670 2021-04-09 2021-04-12 25921360012021 Te tjera transferime korrente 2136001 Bashkia Pogradec,Transferime korente te KF Pogradec,VKB nr.144 dt.24.12.2020,Konf Prefekture nr.2/1 dt.07.01.2021
  Bashkia Pogradec (1529) REJ Pogradec 8,594,659 2021-04-09 2021-04-12 25621360012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2136001 Bashkia Pogradec,lik situacion pastrimi Mars 2021,fatura nr.7/2021 dt.07.04.2021,Situacion nr.3+PVMD dt.31.03.2021
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 113,470 2021-04-09 2021-04-12 25821360012021 Posta dhe sherbimi korrier 2136001 Bashkia Pogradec,sherbim postar Mars 2021,fatura seri 86097719 dt.31.03.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 7,000 2021-04-09 2021-04-12 25421360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,shpenzime qiraje Mars 2021,VKb nr.05 dt.20.01.2021,Konf Prefekture nr.80/1 dt.25.01.2021,urdher kryetari nr.212 dt.07.04.2021,listepagese+Bordero nr.126 dt.08.04.2021,np=1