Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Permet (1128) All All 762,046,566.00 2,330 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Permet (1128) DORIAN SKENDI Permet 112,200 2021-04-14 2021-04-16 31121350012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA PERMET EGZEKUTIM VENDIMI NR 20/2021-78/28 DT 21.01.2021 URDHER NR 130 DT 13.04.2021 PER ARSON LIPE
  Bashkia Permet (1128) ROSELIA Permet 547,396 2021-04-14 2021-04-16 30221350012021 Karburant dhe vaj BASHKIA PERMET KARBURANT FAT NR 5/2021 DT 02.04.2021 FH NR 16 DT 02.04.2021 PROCES VERBAL DT 02.04.2021 KONT NR 466 DT 22.02.2021 U PROK NR 19 DT 25.01.2021 NJOFT FIT NR 410/1 PROT DT 17.02.2021
  Bashkia Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 17,500 2021-04-14 2021-04-16 30321350012021 Udhetim i brendshem BASHKLIA PERMET PAGESE DIETA EKIPI AKPINIZMIT PRILL 2021 URDHER NR 128 DT 13.04.2021
  Bashkia Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 59,040 2021-04-14 2021-04-16 30821350012021 Udhetim i brendshem BASHKIA PERMET PAGESE DIETA EKIPI BASKETBOLLIT PRILL 2021 URDHER NR 132 DT 13.04.2021
  Bashkia Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 61,303 2021-04-14 2021-04-16 30721350012021 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA PERMET FAT NR 72,75 NR SER 81113210,81113213 DT 31.03.2021
  Bashkia Permet (1128) NERITAN ÇUKO Permet 112,200 2021-04-14 2021-04-16 31021350012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA PERMET EGZEKUTIM VENDIM I PER ROLAND BONJO URDHER NR 131 DT 13.04.2021 VEND NR 20-2020-456/123 DT 24.09.2020
  Bashkia Permet (1128) AER Permet 359,400 2021-04-15 2021-04-16 31421350012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri BASHKIA PERMET PJESE KEMBI FAT NR 28 NR SER 83031328, DT 29.12.2020 PROCES VERBAL MARJE DORE NR 4 DT 22.12.2020 URDHER PROK NR 190 DT 04.05.2020 KONT NR 1446 DT 02.06.2020
  Bashkia Permet (1128) AER Permet 293,040 2021-04-15 2021-04-16 31221350012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri BASHKIA PERMET PJESE KEMBI FAT NR 27 NR SER 83031327, DT 29.12.2020 PROCES VERBAL MARJE DORE NR 5 DT 22.12.2020 URDHER PROK NR 195 DT 04.05.2020 KONT NR 1584 DT 15.06.2020 NJ FIT DT 09.06.2020
  Bashkia Permet (1128) Malvina Visoka Permet 340,680 2021-04-15 2021-04-16 31321350012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA PERMET BLERJE MATREIALE PER COVID -19 FAT NR 25/2021 DT 18.03.2021 FH NR 14 DT 18.03.2021 PROCES VERBAL DT 18.03.2021 U PROK NR 79 DT 10.03.2021 NJOF FITUESI DT 12.03.2021
  Bashkia Permet (1128) BLEK-K Permet 65,320 2021-04-14 2021-04-16 30921350012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA PERMET EGZEKUTIM VENDIMI PER JURGEN BEZATI URDHER NR 129 DT 13.04.2021 VEND GJYK APELIT NR 20-2020-345/97 DT 16.07.2020 VEND PERMBARUSI NR 896 DT 20.10.2020
  Bashkia Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 14,276 2021-04-15 2021-04-16 30421350012021 Sherbime telefonike BASHKIA PERMET FAT NR 3785/2021, 3716/2021 DT 09.04.2021
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 9,775 2021-04-14 2021-04-15 30021350012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA PERMET PAGESE TRAJNERET E BASKETBOLLIT MARS 2021 URDHER NR 127 DT 13.04.2021
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 369,000 2021-04-14 2021-04-15 30121350012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA PERMET TRAJTIM USHQIMOR EKIPI FUTBOLLIT JANAR-SHKURT 2021,URDHER NR 128 DT 13.04.2021
  Bashkia Permet (1128) Fatjon Lili Permet 477,444 2021-04-13 2021-04-14 29821350012021 Garanci të vitit në vazhdim për pajisje elektronike dhe zyre, Të Hyra BASHKIA PERMET BLERJE PAISJE ELEKTRONIKE PER BASHKINE DHE NDERMARJET E VARESIS KOD PROJ 1350051,1350062,1350064 FAT NR 2/2021 DT 23.03.2021 FH NR 15 DT 23.03.2021 U PROK NR 72 DT 04.03.2021 FTESE OFERT NR 595/1 DT 04.03.2021 PRO DT 23.03.21
  Bashkia Permet (1128) HITO 94 Permet 11,458,900 2021-04-09 2021-04-12 28721350012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B PER SIST ASFAL I RRUG TE B PERM DHE NJESI ADMI KOD PROJ 1350034 FAT NR 3/2021 DT 01.04.2021 U PROK NR 235 DT 15.10.2018 KONT NR 3270 DT 24.12.2018 SIT PERF NJOF FITU DT 19.12.2018,AKT KOL DT 09.10.2019CER MARJE DOR DT 17.10.19
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 6,548 2021-04-09 2021-04-12 29221350012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA PERMET PAGESE INSTRUKTOR I JASHTEM PRANE QKF KONT N R277/11 DT 01.02.2021 MARS 2021,URDHER NR 123 DT 07.04.2021
  Bashkia Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 78,540 2021-04-09 2021-04-12 28621350012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA PERMET PAGESE TRAJNJERET E PINGPONGUT JANAR-SHKURT-MARS 2021 URDHER NR 125 DT 07.04.2021
  Bashkia Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 3,060 2021-04-09 2021-04-12 29321350012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA PERMET PAGESE QERA OBJEKTI SHKOLLOR MARS 2021 URDHER NR 124 DT 07.04.2021 KONT N R2918 DT 09.10.2020
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 32,740 2021-04-09 2021-04-12 29121350012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA PERMET PAGESE INSTRUKTOR I JASHTEM PRANE QKF KONT N R277/7,277/8,277/9,277/10,277/12 DT 01.02.2021 MARS 2021 URDHER NR 123 DT 07.04.2021
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 18,700 2021-04-09 2021-04-12 29021350012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA PERMET PAGESE FIZIOTERAPISTI DHE PSIKOLOGU KONT NR 277/5,277/6 DT 01.02.2021 PER MARS 2021