Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 1,836,145,971.00 4,116 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) I&V Company Mat 597,332 2021-04-15 2021-04-16 42521320012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Mat (2132001) Lik. Blerje materiale per pastrimi.Urdh.Prok.Nr.47 Dt.03.02.2021.Ftese per oferte.Vlers.perf.nga app.Fat.Tat.Nr.10/2021 Dt.17.02.2021.Fl.Hyrje Nr.5 Dt.18.02.2021.Proc.verb.marre dorez.Dt.18.02.2021.
  Bashkia Mat (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 31,965 2021-04-14 2021-04-16 42921320012021 Elektricitet Bashk. Mat (2132001) Lik. Shpenz. per Lidhje Kontrate te re Energji Elektrike per Kopshtin Mallunxe.Fat.Tat.Nr.69 Dt.17.03.2021.
  Bashkia Mat (0625) UDHA Mat 4,643,932 2021-04-12 2021-04-16 41321320012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashk. Mat (2132001) Lik. Blerje materiale te ndryshme ndertimi.Urdh.Prok.Nr.271 Dt.23.04.2020,Marrv.Kuad.Nr.2348 Pr.Dt.16.06.2020.Kontr.Nr.2503 Pr.Dt.24.06.2020.Dif.Fat.Nr.10 Dt.31.12.2020.Fl.Hyrje Nr.76,76/1,76/2 e Proc.verb.Dt.31.12.2020
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 100,000 2021-04-15 2021-04-16 43021320012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Mat (2132001) Lik. Ndihme financiare per familje ne nevoje.VKB Nr.29 Dt.26.03.2021,Konf.Pref.Nr.342/1 Prot.Dt.02.04.2021.Bord.Pagese Nr.4 Dt.13.04.2021,Nr. i Perf.5.
  Bashkia Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 100,000 2021-04-14 2021-04-15 41621320012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Mat (2132001) Lik.Ndihme financ.per familjen e Bajram Bunga demtim banese rreshqitje toke.Urdh.Tit.Nr.180 Dt.08.04.2021 ti jepet bashkesh.znj.Zyle Bunga.VKB Nr.25 Dt.19.02.21.Konf.Pref.Nr.221/1 Pr.Dt.01.03.21.Liste-Pagese Prill 2021.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 63,138 2021-04-13 2021-04-15 42121320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik. Shpenz. per 'Blerje Fruta-Perime'.Marrv.Kuad.Nr.1059 Pr.Dt.06.03.2020.Kontr.Nr.804 Pr.Dt.18.02.2021.Fat.Nr.144/2021 Dt.30.03.2021.Fl.Hyrje Nr.11 e Proc.verb.dorez.Dt.31.03.2021.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 3,600 2021-04-13 2021-04-15 42221320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik. Shpenz. per 'Blerje Fruta-Perime'.Marrv.Kuad.Nr.1059 Pr.Dt.06.03.2020.Kontr.Nr.804 Pr.Dt.18.02.2021.Fat.Nr.145/2021 Dt.30.03.2021.Fl.Hyrje Nr.12 e Proc.verb.dorez.Dt.31.03.2021.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 4,968 2021-04-13 2021-04-15 42021320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik. Shpenz. per 'Blerje Ushqime'.Marrv.Kuad.Nr.2758 Pr.Dt.06.07.2020.Kontr.Nr.803 Pr.Dt.18.02.2021.Fat.Nr.147/2021 Dt.30.03.2021.Fl.Hyrje Nr.14 e Proc.verb.dorez.Dt.31.03.2021.
  Bashkia Mat (0625) BANKA CREDINS Mat 61,200 2021-04-13 2021-04-15 42721320012021 Sherbime te tjera Bashk. Mat (2132001) Lik. Sherbime te tjera (Pagese Eksperti per Progr.Askush te mos Mbetet pas,Fizioterapiste,fonde UNDP) muaji Mars 2021.Kontr.Nr.2087/3 Pr.Dt.02.11.2020,Marrveshje Nr.4048 Prot.Dt.24.09.2020.Liste-Pagese Prill 2021.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 102,600 2021-04-13 2021-04-15 42421320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik. Shpenz. per 'Blerje Bylmetra'.Marrv.Kuad.Nr.1060 Pr.Dt.06.03.2020.Kontr.Nr.802 Pr.Dt.18.02.2021.Fat.Nr.146/2021 Dt.30.03.2021.Fl.Hyrje Nr.13 e Proc.verb.dorez.Dt.31.03.2021.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 116,808 2021-04-13 2021-04-15 42321320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik. Shpenz. per 'Blerje Mish'.Marrv.Kuad.Nr.2761 Pr.Dt.06.07.2020.Kontr.Nr.805 Pr.Dt.18.02.2021.Fat.Nr.143/2021 Dt.30.03.2021.Fl.Hyrje Nr.10 e Proc.verb.dorez.Dt.31.03.2021.
  Bashkia Mat (0625) Banka OTP Albania Mat 61,200 2021-04-13 2021-04-15 42821320012021 Sherbime te tjera Bashk. Mat (2132001) Lik. Sherbime te tjera (Pagese Eksperti per Progr.Askush te mos Mbetet pas,Logoped,fonde UNDP) muaji Mars 2021.Kontr.Nr.2087/4 Pr.Dt.02.11.2020,Marrveshja Nr.4048 Prot.Dt.24.09.2020,Liste-Pagese Prill 2021.
  Bashkia Mat (0625) DREJTORIA VENDORE E ASHK-SË DIBËR Mat 8,500 2021-04-12 2021-04-13 41821320012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Bashk. Mat (2132001) Lik. Shpenz.per pagese tarifa Aplikimi per paisjen me certif.pronesie,harte treguese dhe kartel pasurie per pronat e Bashk..Urdh.Tit.per pagese Nr.158 Dt.29.03.2021 Fat.Nr.652 me Kerkese Nr.687 Dt.29.03.2021.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 2,223,016 2021-04-12 2021-04-13 41721320012021 Te tjera transferime korrente Bashk. Mat (2132001) Lik. Shpenz. Limiti i muajit Prill 2021.Vend. Kesh. Bashk. Nr.138 Dt.22.12.2020 Konf.Pref.Nr.1882/1 Prot.Dt.29.12.2020. Akt - Themelimi Dt.30.07.2012.
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 203,052 2021-04-12 2021-04-13 41521320012021 Uje Bashk. Mat (2132001) Lik. Uje muaji Mars 2021 sipas Permbledhses Dt.31.03.2021.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 77,370 2021-04-12 2021-04-13 41921320012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk. Mat (2132001) Lik. Ndihme financiare per femijet e familjeve ne nevoje (per transp.ne shkolle).VKB Nr.113 Dt.05.10.2020,Konf.Pref.Nr.1531/1 Prot.Dt.08.10.2020.Permbl.Bord.Nr.4 Dt.12.04.2021.Nr.i Perf.96.
  Bashkia Mat (0625) BANKA CREDINS Mat 74,080 2021-04-09 2021-04-12 40921320012021 Shtese page per funksionin Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Mars 2021 per Zyrat e Gjendjes Civile.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) Banka OTP Albania Mat 260,961 2021-04-09 2021-04-12 40121320012021 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Mars 2021 per Qendren Kulturore,Artit dhe Muzikes.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 7.
  Bashkia Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 109,937 2021-04-09 2021-04-12 39921320012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Mars 2021 per Sekt. e Administrimit te Pyjeve.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 3.
  Bashkia Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 14,187 2021-04-09 2021-04-12 40521320012021 Shtese page per funksionin Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Mars 2021 per Qendren Kulturore te Femijeve.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 1.