Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 1,767,384,724.00 3,498 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 1,920 2021-04-14 2021-04-16 49721310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR211517760 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 240 2021-04-14 2021-04-15 49421310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR211517935 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 600 2021-04-14 2021-04-15 49021310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR211517765 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 5,040 2021-04-14 2021-04-15 49121310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR211517757 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 46,284 2021-04-14 2021-04-15 48921310012021 Pensione per moshe madhore SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION. URDHER NR.102,DT 12.01.2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 6,240 2021-04-14 2021-04-15 49221310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR211517838 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 240 2021-04-14 2021-04-15 49321310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR211517864 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 1,680 2021-04-14 2021-04-15 49521310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR211517758 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 840 2021-04-14 2021-04-15 49621310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR211517759 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 2,760 2021-04-13 2021-04-14 48321310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR.211517375 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 240 2021-04-13 2021-04-14 47621310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR.211517359 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 6,840 2021-04-13 2021-04-14 47521310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR.211517351 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 35,880 2021-04-13 2021-04-14 47221310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR.211517369 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 17,000 2021-04-13 2021-04-14 46521310012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGESE PER SHPERBLIM EKSPERTI URDHER NR 479.DT 15.10.2020 MAR DORZ. DATE 28.12.2020 NGA BASHKIA MK
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 1,440 2021-04-13 2021-04-14 48121310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR.211517373NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 1,296 2021-04-13 2021-04-14 47421310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR.211517371 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 5,520 2021-04-13 2021-04-14 46821310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR.211517365 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 240 2021-04-13 2021-04-14 48821310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR.211517764 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 18,984 2021-04-13 2021-04-14 47021310012021 Uje PAGESE PER NDERMARRJEN E UJESJELLESIT MARS 2021 FAT NR.211517367 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) PERLAT DEMAJ Mallakaster 30,000 2021-04-13 2021-04-14 46621310012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj PAGESE PER DETYRIM I PRAPAMBETUR MATERIALE PER MIRMBAJTJE LAPIDARI U.P NR 97 DT10.11.2010. PV3,4,DT11.11.2010.KONT DT.12.11.2010, FAT.NR.88 DT23.11.2010 SERI.5118813,MAR DORZ. DT 14.12.2010NGA BASHKIA MALLAKASTER