Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 2,650,989,548.00 1,796 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) InfoSoft Office Lushnje 116,400 2021-04-13 2021-04-14 20921290012021 Kancelari 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Urdh.Prok.nr.11,dt.30.03.2021 Bl. materiale kancelarike per sherbimin pyjor sipas fat.elekt.nr.165 dt.06.04.2021, f.hyrje nr.14,dt.06.04.2021,Pcv marr.dorez.dt.06.04.2021
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 456,440 2021-04-13 2021-04-14 2181290012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 Bashkia Lushnje, Sa pagese emergjence civile Veli Zeneli sipas listepageses Prill 2021, VKB nr.24,dt.26.03.2021
  Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 1,920 2021-04-13 2021-04-14 20621290012021 Sherbime telefonike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Shpz.telefoni per MZSH Mars 2021 sipas fat.elektronike nr.3297, dt.09.04.2021
  Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 4,770 2021-04-13 2021-04-14 20521290012021 Uje 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Shpz.uji per Bashkine LU Mars 2021 sipas Nr.klienti 350006, fat.elekt.nr.404 dt.09.04.2021
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 17,000 2021-04-13 2021-04-14 21621290012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik. Qera ambjenti nga G.Gjermeni per moshat e treta per periudhen Mars 2021, Kont.nr.10304/1 dt.31.12.2020
  Bashkia Lushnje (0922) Blerim Ajdinaj Lushnje 27,000 2021-04-13 2021-04-14 21021290012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Urdh.Prok.nr.07,dt.08.03.2021 Bl. bateri per mjetet e policise vendore sipas fat.elekt.nr.15 dt.18.03.2021, f.hyrje nr.12,dt.18.03.2021,Pcv marr.dorez.dt.18.03.2021
  Bashkia Lushnje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 10,200 2021-04-13 2021-04-14 21521290012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik. Qera ambjenti nga R.Shkurti, per moshat e treta per periudhen Mars 2021, Kont.nr.10303/1 dt.31.12.2020
  Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 72,000 2021-04-13 2021-04-14 21321290012021 Sherbime telefonike 2129001 Bashkia Lushnje,Sa likujd. Kont.nr.718 dt.27.01.2021 Shpz. interneti sipas fat elekt. nr.2975 dt.08.04.2021 detyrim i muajit Mars 2021
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 42,500 2021-04-13 2021-04-14 2141290012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik. Qera ambjenti per moshat e treta per periudhen Mars 2021, Kont.nr.10305/1,dt.31.12.2020
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA E TIRANES Lushnje 522,750 2021-04-13 2021-04-14 21121290012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 Bashkia Lushnje, Sa pagese per antaret e Keshillit bashkiak sipas listepagesve Mars 2021
  Bashkia Lushnje (0922) "GEGA CENTER GKG" Lushnje 108,702 2021-04-13 2021-04-14 20821290012021 Karburant dhe vaj 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Kont.nr.2444/3,dt.06.04.2021 Bl. karburant per zjarrfikesen sipas fat.elekt.nr.151 dt.07.04.2021, f.hyrje nr.16,dt.07.04.2021
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 492,738 2021-04-13 2021-04-14 21221290012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 Bashkia Lushnje, Sa pagese per kryetaret e fashatrave sipas listepagesve Mars 2021
  Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 1,920 2021-04-13 2021-04-14 20721290012021 Sherbime telefonike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Shpz.telefoni per MZSH Mars 2021 sipas fat.elektronike nr.3296, dt.09.04.2021
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,247,593 2021-04-12 2021-04-13 20421290012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Kont.nr.10299,dt.31.12.2020 per Sherbim pastrimi sipas fat.elekt.nr.5 dt.31.03.2021, situacion Mars 2021
  Bashkia Lushnje (0922) LLAZO/ Lushnje 17,691,752 2021-04-07 2021-04-09 20321290012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.perfund.Kont.Nr.6539, dt.28.07.2017 Sistemim asfaltim i rruges Seimenes sipas fat.46597779,dt.30.09.2017,situac.perf., Akt.Kolaud dt.30.10.2017,Certifikat perkoheshme e marrjes ne dorezim dt.30.10.2017
  Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 25,297,430 2021-04-07 2021-04-08 19121290012021 Pagese paaftesie 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.shpenzime per PAK dhe invalidet e punes per njesite administrative sipas listepageses mars 2021, Vendimi te K.B nr.20, dt.26.03.2.2021
  Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 2,930,836 2021-04-07 2021-04-08 19321290012021 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.shpenzime per nd.ek.pagesa mujore plus shtesa sipas VKM nr.85 dt.10.02.2021 per njesite administrative, sipas listepageses mars 2021 dhe sipas pikezimit te nxjerre nga sistemi dhe derguar nga Qarku Fier
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 320,000 2021-04-07 2021-04-08 19821290012021 Te tjera transferta tek individet 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik. qerate e te pastreheve, listepagesa Mars 2021, VKB nr.4 , dt.25.01.2021 dhe VKB nr.8, dt.25.01.2021 shtese VKB nr.23,dt.26.03.2021
  Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 17,330,669 2021-04-07 2021-04-08 19021290012021 Pagese paaftesie 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.shpenzime per PAK dhe invalidet e punes sipas listepageses mars 2021, Vendimi te K.B nr.20, dt.26.03.2.2021
  Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 1,648,860 2021-04-07 2021-04-08 19221290012021 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.shpenzime per nd.ek.pagesa mujore plus shtesa sipas VKM nr.85 dt.10.02.2021, sipas listepageses mars 2021 dhe sipas pikezimit te nxjerre nga sistemi dhe derguar nga Qarku Fier