Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 279,779,180.00 8 All => 2021-03-25 => 2021-04-25

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 2,909,946 2021-04-21 2021-04-22 61521270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES PRILL 2021 GRANT PER RINDERTIMIN E BANESAVE TE DEMTUARA NGA SHTETI,SIPAS VKB 25 DT.24.02.2021
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 250,000 2021-04-20 2021-04-21 61421270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES PRILL 2021 GRANT PER RINDERTIMIN E BANESAVE INDIV SIPAS VKB NR.184 DT.15.12.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 42,973,025 2021-04-15 2021-04-16 59721270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 GRANT PER RINDERT E BANESAVE INDIVIDUALE SIPAS VKB.20 DT.16.02.2021,VKB 25 DT.24.02.2021 DHE VKB 53 DT.30.03.2021
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 93,333,956 2021-04-13 2021-04-14 55221270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES GRANT PER RINDERTIMIN E BANESAVE INDIVIDUALE PER NJ.ADM BALLDRE,KALLMET,UNGREJ,UNGREJ,DAJC,BLINISHT SIPAS VKB NR.20,VKB NR.25 DHE VKB NR.53
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 53,546,204 2021-04-06 2021-04-07 51621270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES GRANT PER RINDERT E BANES PER NJ.AD SHENKOLL DHE SHENGJIN SIPAS VKB 20 DT.16.02.2021,25 DT.24.02.2021 DHE VKB 53 DT.30.03.2021 SIPAS VKM 149 DT.10.03.2021
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 86,566,049 2021-04-02 2021-04-07 51421270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES BASHKENGJITUR GRANT PER RINDERTIM BANESASH INDIVIDUALE,VKM 110 DT.24.02.2021,VKB NR.20 DT.16.02.2021,VKB 25 DT.24.02.2021, DHE 53 DT.30.03.2021
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 100,000 2021-03-30 2021-03-31 44921270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES GRANT PER RIKONSTR,VEND I KESH BASHKIAK NR.184 DT.15.12.2020,KONFIRMIM NR.1103/2 DT.15.12.2020,NR PERFIT 1
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 100,000 2021-03-24 2021-03-25 44321270012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES,VKB NR 184 DT 15.12.2020,KONFIRMIM 1103/2 DT 15.12.2020
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >