Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kucove (0217) All All 1,112,888,207.00 2,348 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kucove (0217) UJESJELLESI SH.A. Kuçove 14,285 2021-04-13 2021-04-14 39621240012021 Uje 2124001 Fatura e ujit MARS 2021 nr.308/2021 dt.06.04.2021
  Bashkia Kucove (0217) UJESJELLESI SH.A. Kuçove 9,776 2021-04-13 2021-04-14 39921240012021 Uje 2124001 uji fat.220227196/220222602/220222600/220222568 dt.31.03.2021 kontr.32550002/12030274/12030273/32460001
  Bashkia Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 20,125 2021-04-13 2021-04-14 39421240012021 Sherbime telefonike 2124001 telefon fat nr 3939/3940/3996/3628/3501/3625 dt 09.04.2021
  Bashkia Kucove (0217) POSTA SHQIPTARE SH.A Kuçove 7,350 2021-04-13 2021-04-14 39721240012021 Posta dhe sherbimi korrier 2124001 sherbim postar fat151/96013619 dt.30.03.2021
  Bashkia Kucove (0217) InfoSoft Office Kuçove 118,800 2021-04-13 2021-04-14 39821240012021 Kancelari 2124001 kancelari fat 139/2021 dt.26.03.2021
  Bashkia Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 3,000 2021-04-13 2021-04-14 39521240012021 Sherbime telefonike 2124001 telefon fat nr 3937dt 09.04.2021 pmnzh
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 57,680 2021-04-12 2021-04-13 39121240012021 Ndihme ekonomike 2124001 listepagese nd. ekonomike shkurt 2021 vkb nr 20 dt 24.03.2021 konfr. nr 226/1 dt 06.04.2021 bashkia kv
  Bashkia Kucove (0217) POSTA SHQIPTARE SH.A Kuçove 3,600 2021-04-12 2021-04-13 39321240012021 Ndihme ekonomike 2124001 listepagese nd. ekonomike shkurt 2021 vkb nr 20 dt 24.03.2021 konfr. nr 226/1 dt 06.04.2021 lumas
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 94,600 2021-04-12 2021-04-13 39021240012021 Ndihme ekonomike 2124001 listepagese nd. ek 6% shkurt 2021 vkb nr 19 dt 24.03.2021 konfr. nr 226/1 dt 06.04.2021 bashkia kv
  Bashkia Kucove (0217) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kuçove 1,800 2021-04-12 2021-04-13 39221240012021 Ndihme ekonomike 2124001 listepagese nd. ekonomike shkurt 2021 vkb nr 20 dt 24.03.2021 konfr. nr 226/1 dt 06.04.2021 bashkia kv
  Bashkia Kucove (0217) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kuçove 171,808 2021-04-09 2021-04-12 38321240012021 Shtese page per funksionin 2124001 liste pagese mars 2021 mjedisi dhe ushqimi
  Bashkia Kucove (0217) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kuçove 69,016 2021-04-09 2021-04-12 38821240012021 Shtese page per funksionin 2124001 liste pagese mars 2021 sek nd. ekonomike
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 9,053,500 2021-04-08 2021-04-12 35421240012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2124001rikualifikim urban lagja 1 maji fat.116/46396170 dt.11.04.2019 kontr.149 dt.16.01.2019
  Bashkia Kucove (0217) Banka OTP Albania Kuçove 34,508 2021-04-09 2021-04-12 37421240012021 Shtese page per funksionin 2124001 liste pagese bashkia mars 2021
  Bashkia Kucove (0217) Banka OTP Albania Kuçove 41,103 2021-04-09 2021-04-12 37821240012021 Paga baze 2124001 liste pagese bujqesia bashkia mars 2021
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 199,903 2021-04-09 2021-04-12 38421240012021 Shtese page per funksionin 2124001 liste pagese mars 2021 urbanistika
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 264,617 2021-04-09 2021-04-12 38921240012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2124001 liste pagese mars 2021 sek nd. ekonomike
  Bashkia Kucove (0217) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kuçove 242,265 2021-04-09 2021-04-12 37321240012021 Paga baze 2124001 liste pagese bashkia mars 2021
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 91,171 2021-04-09 2021-04-12 38221240012021 Paga baze 2124001 liste pagese mars 2021 mjedisi dhe ushqimi
  Bashkia Kucove (0217) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kuçove 63,164 2021-04-09 2021-04-12 38021240012021 Shtese page per funksionin 2124001 liste pagese sek.pyjeve bashkia mars 2021