Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Erseke (1514) All All 1,168,826,127.00 2,229 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 138,890 2021-04-15 2021-04-16 28421200012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2120001 bashkia kolonje shpenz per kryepleqte muaji mars 2021,permbledhese dhe listepagesa dt 15.04.2021,urdher nr 168 dt 15.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 108,000 2021-04-15 2021-04-16 29221200012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2120001 b.kolonje shpenz per te tjera materiale dhe sherbime operative,urdher 171 dt 15.4.21,bonusi i qerase prill 2021,VKB 21-29.1.21 miratim prefekt 117/2 dt 11.2.21,VKB 29 dt 2.3.21 miratim prefekt 265/1 dt 12.3.21,permbledhese 15.4.21
  Bashkia Erseke (1514) QENDRA EKONOMIKE E KSSH Kolonje 10,900 2021-04-15 2021-04-16 28821200012021 Shtese page per gradat ushtarake 2120001 bashkia kolonje ndalese sindikate mars 2021,permbledhese dt 15.04.2021,kontrate dt 12.02.2020,urdher nr 170 dt 15.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 109,778 2021-04-15 2021-04-16 28321200012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2120001 bashkia kolonje shpenz per keshilltaret muaji mars 2021,permbledhese dhe listepagesa dt 15.04.2021,urdher nr 168 dt 15.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) ZEQILLARI Kolonje 5,933,879 2021-04-15 2021-04-16 29121200012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B.kolonje shpenz rritje AQT-Rikonstruksion I pjesshem I godines se b.kolonje (catia dhe kaldaja),up 14 dt 30.7.20,kontrate 17-5.11.20,lik fat 4/2021-7.4.21,akt kolaudimi 14.4.21,certif.perkoh.dorez 15.4.21,urdher 169-15.4.21,kerkese 7.4.21
  Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 20,655 2021-04-15 2021-04-16 28521200012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2120001 bashkia kolonje shpenz per kryepleqte muaji mars 2021,permbledhese dhe listepagesa dt 15.04.2021,urdher nr 168 dt 15.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) QENDRA EKONOMIKE E KSSH Kolonje 200 2021-04-15 2021-04-16 29021200012021 Paga baze 2120001 bashkia kolonje ndalese sindikate mars 2021,permbledhese dt 15.04.2021,kontrate dt 12.02.2020,urdher nr 170 dt 15.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) QENDRA EKONOMIKE E KSSH Kolonje 6,500 2021-04-15 2021-04-16 28721200012021 Paga baze 2120001 bashkia kolonje ndalese sindikate mars 2021,permbledhese dt 15.04.2021,kontrate dt 12.02.2020,urdher nr 170 dt 15.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) QENDRA EKONOMIKE E KSSH Kolonje 400 2021-04-15 2021-04-16 28921200012021 Paga baze 2120001 bashkia kolonje ndalese sindikate mars 2021,permbledhese dt 15.04.2021,kontrate dt 12.02.2020,urdher nr 170 dt 15.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) DREJTORIA E PERGJ E PERMBARIMIT GJYQSOR Kolonje 5,400 2021-04-14 2021-04-15 28221200012021 Pagese paaftesie 2120001 B.KOLONJE ndalese permbarimore ne pagesen e paaftesise muaji prill 2021 te D.Hamdiu,vend gjyq 1035 dt 18.9.19,vendim ekzekutimi 1321-2021 dt 8.1.21,permbledhese 13.04.2021,urdher nr 165 dt 13.4.2021
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 1,763,272 2021-04-13 2021-04-14 28021200012021 Pagese paaftesie 2120001 bashkia kolonje shpenz per pagese paaftesie muaji prill 2021,permbledhese dt 13.04.2021,urdher nr 164 dt 13.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 5,438,802 2021-04-13 2021-04-14 27921200012021 Pagese paaftesie 2120001 bashkia kolonje shpenz per pagese paaftesie muaji prill 2021,permbledhese dt 13.04.2021,urdher nr 164 dt 13.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 111,500 2021-04-13 2021-04-14 27821200012021 Udhetim i brendshem 2120001 bashkia kolonje shpenz per udhetim te brendshem muaji shkurt 2021,p[ermbledhese dt 13.04.2021,listepagesa shkurt 2021
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 854,592 2021-04-09 2021-04-12 27621200012021 Ndihme ekonomike 2120001 b.kolonje ndihme ekonomike muaji mars 2021,permbledhese dt 8.4.2021,urdher nr 161 dt 9.4.2021,vendim i DRSHS Korce nr 3 dt 30.03.2021
  Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 1,763,176 2021-04-09 2021-04-12 27721200012021 Ndihme ekonomike 2120001 b.kolonje ndihme ekonomike muaji mars 2021,permbledhese dt 8.4.2021,urdher nr 161 dt 9.4.2021,vendim i DRSHS Korce nr 3 dt 30.03.2021
  Bashkia Erseke (1514) Drejtoria Vendore e ASHK-së Korçë Kolonje 4,500 2021-04-08 2021-04-09 27321200012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2120001 bashkia kolonje shpenz per te tjera materiale dhe sherbime operative,urdher nr 157 dt 08.04.2021,lik i fat nr 286 dt 08.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 106,680 2021-04-08 2021-04-09 27421200012021 Ndihme ekonomike 2120001 b.kolonje ndihme ekonomike bllokskema 6% muaji shkurt 2021,VKB nr 39 dt 29.3.2021,miratim prefekture nr 351/1 dt 2.4.2021,permbledhese dt 08.04.2021,urdher nr 159 dt 08.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 37,960 2021-04-08 2021-04-09 27521200012021 Ndihme ekonomike 2120001 b.kolonje ndihme ekonomike bllokskema 6% muaji shkurt 2021,VKB nr 39 dt 29.3.2021,miratim prefekture nr 351/1 dt 2.4.2021,permbledhese dt 08.04.2021,urdher nr 159 dt 08.04.2021
  Bashkia Erseke (1514) ROBERT BREGU Kolonje 30,000 2021-04-07 2021-04-08 27121200012021 Shpenzime gjyqesore 2120001 bashkia kolonje shpenz gjyqesore ,urdher nr 142 dt 30.03.2021,shkrese eksperti nr 21/3 dt 21.03.2021,lik i fat nr 2/2021 dt 19.03.2021
  Bashkia Erseke (1514) FLED Kolonje 1,185,286 2021-04-06 2021-04-07 27021200012021 Rimbursim TVSH 2120001 bashkia kolonje shpenz per rimbursim tvsh fat nr 76 dt 07.08.2020,kontrate bashkepunim Greqi Shqiperi dt 10.07.2018-Projekti GREENPOINT MOB,urdher nr 155 dt 06.04.2021