Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 3,139,702,377.00 4,597 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 500,000 2021-04-15 2021-04-16 69121180012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME PAGESE PER DEMET E TERMETIT 26.11.2019 VKB 64-65 DT 11.06.2020, KONFIR 908/1 DT 15.06.2020 VKM 489 DT 17.06.2020,540 DT 08.07.2020
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 58,000 2021-04-15 2021-04-16 68921180012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME QERA PER PER DEMET NGA RRESHQITJA DHEUT VKB 21 DT 22.02.2021 KONF 306/1 DT 01.03.2021
  Bashkia Kavaja (3513) i - FIRE Kavaje 552,000 2021-04-15 2021-04-16 68621180012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME BLERJE FIKSE ZJARRI UP 61 DT 18.12.2020 FAT 343 DT 28.12.2020 SERI 85718343 FH 63 DT 28.12.2020
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 1,000,000 2021-04-15 2021-04-16 69221180012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME PAGESE PER DEMET E TERMETIT 26.11.2019 VKB 101 DT 25.09.2020,VENDIM 1010 DT 09.12.2020 VKM 489 DT 17.06.2020,540 DT 08.07.2020
  Bashkia Kavaja (3513) Egeu Stone Kavaje 7,133,217 2021-04-15 2021-04-16 68321180012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTRUKSION SHKOLLA RAZI LEKA KONTR 612/4 DT 12.04.2021 UP 73 DT 15.02.2021 FAT 2/21 DT 12.04.2021 NSLF F4E3EA44DAD5765E3D6FO50219F34D99 PARAPAGIM
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 518,000 2021-04-15 2021-04-16 68821180012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME QERA PER TERMETIN JANAR 2021 NJESIA ADMIN GOLEM VENDIM 127 DT 18.12.2020 KONF 1923/1 DT 24.12.2020
  Bashkia Kavaja (3513) MURATI Kavaje 629,880 2021-04-15 2021-04-16 68521180012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME BLERJE MATERIALE PER PLLAKA VARRESH UP 41/2021 DT 28.01.2021 KERKESE 291 DT 21.01.2021 FAT 1/2021 DT 31.03.2021 NSLF A55881738834682B8OE1160AO9D9615 FH 8 DT 31.03.2021
  Bashkia Kavaja (3513) GLAVENICA Kavaje 1,183,415 2021-04-15 2021-04-16 68721180012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME SHERBIM PASTRIMI UP 3568 DT 19.08.2020 KONTR 3568/3 DT 02.10.2020 FAT 2/2021 DT 09.03.2021 NSLF 165C12F736DE680D2E9D25732C7F5EBE SITUACION 5
  Bashkia Kavaja (3513) E.P.S.A Kavaje 2,000,000 2021-04-15 2021-04-16 69021180012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME DETYRIM PERMB NE FAV TE GENER 2 DHE KARL GEGA KONSTR URDHER EKZEK 71 DT 26.01.2015 URDHER PER LIKUIDIM 132 DT 14.04.2021 PROT 1153
  Bashkia Kavaja (3513) ALKO IMPEX CONSTRUCTION Kavaje 5,823,542 2021-04-14 2021-04-15 67921180012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME SHERBIM PASTRIMI KONTR1851/11 DT 20.08.2019 FAT 30 DT 21.08.2020 SERI 70597876 UP 12/2 PROT 1851/6 DT 03.07.2019
  Bashkia Kavaja (3513) AGJENSIA SHTETRORE KADASTRES KAVAJE Kavaje 8,500 2021-04-14 2021-04-15 67621180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME KERKESE PER REGJISTRIM PASURIE NR 5881 DT 12.04.2021 FAT 5423 DT 12.04.2021 AUTORIZIM 545 DT 10.02.2021
  Bashkia Kavaja (3513) "ENEA" SHPK Kavaje 2,501,116 2021-04-14 2021-04-15 67821180012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME SHERBIM PASTRIMI KONTR1853/25 DT 03.10.2019 FAT 3/2021 DT 30.03.2021 NSLF ID2D4853EF73D0838CE9ADCA83D900F3 UP 13/7 DT 23.07.2019 PROT 1853/21
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 153,000 2021-04-14 2021-04-15 68121180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME PAGESE TRAJNERE TE SHUME SPORTEVE MARS 2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 20,400 2021-04-14 2021-04-15 68221180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME PAGESE TRAJNERE TE SHUME SPORTEVE MARS 2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Kavaje 49,583 2021-04-14 2021-04-15 68021180012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME QERA OBJEKTI MARS 2021 KONTR 392 DT 29.01.2021
  Bashkia Kavaja (3513) AGJENSIA SHTETRORE KADASTRES KAVAJE Kavaje 600 2021-04-14 2021-04-15 67521180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME KERKESE PER REGJISTRIM PASURIE NR 5883 DT 12.04.2021 FAT 5425 DT 12.04.2021 AUTORIZIM 545 DT 10.02.2021
  Bashkia Kavaja (3513) AGJENSIA SHTETRORE KADASTRES KAVAJE Kavaje 8,500 2021-04-14 2021-04-15 67721180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME KERKESE PER REGJISTRIM PASURIE NR 5882 DT 12.04.2021 FAT 5424 DT 12.04.2021 AUTORIZIM 545 DT 10.02.2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 10,686 2021-04-13 2021-04-14 67421180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME KESHILLTARE MARS 2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 245,784 2021-04-13 2021-04-14 67221180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME KESHILLTARE MARS 2021
  Bashkia Kavaja (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 2,250,000 2021-04-13 2021-04-14 66921180012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME PAGESE PER DEMET NGA TERMETI 26.11.2019 VKB64-65 DT 11.06.2020 VKM 489 DT 17.06.2020 540 DT 08.07.2020 KONF 908/1 DT 15.06.2020 PROT 1924/1 DT 16.06.2020