Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 1,327,200,760.00 916 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) NDERMARRJA UJSJELLSIT HAS Has 198,144 2021-04-15 2021-04-16 13121170012021 Uje 1812.2117001.Sa likujdojme fat.elektronike.nr.18/2021 dt.30.03.2021,uji i pijshem muaji mars-2021, ,vkb nr.105 25.12.2021,Miratim.P 3/87 dt 08.01.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 181,440 2021-04-14 2021-04-16 12421170012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812.2117001.Sa likujdojme shperblime per keshilltare, muaji mars-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,vkb.nr.105 dt.25.12.2020,m/pref nr.3/87 dt.08.01.2021 ,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) SHAID Has 97,500 2021-04-15 2021-04-16 12821170012021 Sherbime te tjera 1812.2117001.Sa likujdojme fat.elektronike nr.3/2021 dt.09.04.2021 per Sherbim dizifektim,deratizim dhe dezinsektim per shkollat,ambjetet e bashkise,policise.sherb pyjor,konrv krume,thertore,"kont nr.554 dt.23.03.2021
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 18,382 2021-04-14 2021-04-16 12521170012021 Sherbime telefonike 1812.2117001.Sa likujdojme fat.nr.serie 400888633 & 400866241dt.31.03.2021,per shpenzime telefon zyre muaji mars-2021 dt.31.03.2021,vkb nr.105 dt.25.12.2020,m/pref nr.3/78 dt.08.01.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 24,250 2021-04-13 2021-04-14 12121170012021 Posta dhe sherbimi korrier 1812.2117001.Sa likujdojme fat.nr.22 seri 96006222 dt.31.03.2021,per shpenzime postare muaji mars-2021,vkb nr.105 dt.25.12.2020,m/pref nr.3/87 dt.08.01.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Has 4,000 2021-04-13 2021-04-14 12221170012021 Sherbime telefonike 1812.Sa lik.difrenc fat nr.seri 369933211 dt.02.03.2021 per pagese per numeracion, vkb nr.105 dt.25.12.2020,m/p nr.3/87 dt.08.01.2021,shkresa nr.867 dt.19.03.2021,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) PE - VLA - KU Has 962,492 2021-04-12 2021-04-13 12021170012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Likujd pjesor i fat.elektronike nr.3/2021 dt.11.03.2020,kont nr.1791 dt.27.09.2019 "Zbatim projekt-preventiv i nderteses egzist 4-kt,ne bashkepronesi,pallati nr.3(firzamonike)""situacioni nr.4(pagese e plote) dt 12.03.2021
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 169,081 2021-04-08 2021-04-09 11821170012021 Paga baze 1812.2117001.Sa likujdojme pagat per personel te perkohshem, muaji mars-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 1,228,336 2021-04-08 2021-04-09 11921170012021 Ndihme ekonomike 1812.2117001.Sa likujdojme 6% e Ndihmes ekonomike muaji shkurt-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,vkb nr.11 dt.26.03.2021,m/pref nr.3/11 dt.02.04.2021,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) BANKA KOMBETARE TREGTARE Has 97,654 2021-04-01 2021-04-06 11121170012021 Paga baze 1812.2117001.Sa likujdojme pagat e muajit mars-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 9,925,322 2021-04-01 2021-04-06 11021170012021 Paga baze 1812.2117001.Sa likujdojme pagat e muajit mars-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 21,074,388 2021-04-01 2021-04-02 10921170012021 Ndihme ekonomike 1812.2117001.Sa likujdojme Ndihmen Ekonomike muaji mars-2021,sipas listepageses dhe bordorove per NJA GOLAJ,FAJZA,GJINAJ,QENDER,sipas vendimit nr.118 dt.31.03.2021 Drejtoria Rajonale SHSSH,dyfishimi vendimi nr.85 dt.10.02.2020
  Bashkia Krume (1812) N.N.Z.K. SHKODRA Has 892,440 2021-03-24 2021-03-31 10321170012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget Sa lik.fat elekt nr.1/2021 dt.17.03.2021 per kont.dt.13.03.2021"Blerje kontinier(kazan)per mbledhjen e mbetur.te riciklueshme me kapac 1.1m3&rrota per kontinier"u-prok nr.7 dt.01.03.2021,akt marr dorzim dt.17.03.2021,f-h nr.3 dt.17.03.2021
  Bashkia Krume (1812) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Has 16,000 2021-03-30 2021-03-31 10821170012021 Sherbime telefonike Sa lik.fat nr.seri 369933211 dt.02.03.2021 per pagese per numeracion, vkb nr.105 dt.25.12.2020,m/p nr.3/87 dt.08.01.2021,shkresa nr.867 dt.19.03.2021,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 24,100 2021-03-19 2021-03-29 9821170012021 Posta dhe sherbimi korrier 1812.2117001.Sa likujdojme fat.nr.1 seri 96006201 dt.26.02.2021,per shpenzime postare muaji shkurt-2021,vkb nr.105 dt.25.12.2020,m/pref nr.3/87 dt.08.01.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) PE - VLA - KU Has 1,886,908 2021-03-23 2021-03-26 10121170012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Likujd pjesor i fat.elektronike nr.3/2021 dt.11.03.2020,kont nr.1791 dt.27.09.2019 "Zbatim projekt-preventiv i nderteses egzist 4-kt,ne bashkepronesi,pallati nr.3(firzamonike)""situacioni nr.4 dt 12.03.2021
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,634,206 2021-03-24 2021-03-26 10621170012021 Pagese paaftesie 1812.2117001.Sa likujdojme pagesen e personave me aftesi te kufizuar dhe invalideve te punes muaji mars-2021,sipas listepageses dhe bordorove per NJA GOLAJ,FAJZA,GJINAJ,QENDER,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Has 534,271 2021-03-24 2021-03-26 10721170012021 Elektricitet 1812.2117001.Sa likujdojme Energji elektrik muaji SHKURT-2021,sipas permbledhseve te faturave ,vkb nr.105 25.12.2020,VKB nr.3/87 dt.08.01.2021,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) ERGI-PINK Has 54,000 2021-03-24 2021-03-26 10221170012021 Sherbime te tjera Sa lik.fat elekt nr.3/2021 dt.19.02.2021 per kont.dt.18.02.2021"Kryerjen e sherb konfirmitetit te sistem te ngrohjes me kaldaj,objek arsim Has"u-prok nr.4 dt.17.02.2021,PVF nr.1 dt.19.02.2021,certifik konf nr.0123,0122,0124 dt.19.02.2021
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 453,768 2021-03-24 2021-03-26 10521170012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812.2117001.Sa likujdojme shperblime per kryetar/fshatrash , muaji SHKURT-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,vkb.nr.105 dt.25.12.2020,M/prefk nr.3/87 dt.08.01.2021 ,Bashkia HAS