Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Elbasan (0808) All All 6,412,714,338.00 2,166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 6,833,478 2021-04-13 2021-04-14 24021090012021 Te dala, hua te tjera afatgjate nga sistemi bankar 2109001 Bashkia Elbasan Shlyerje kredie Prill 2021 principal+interesa U.ad.nr.330 dt.12.4.2021 Shkrese nr.1741 dt.12.4.2021
  Bashkia Elbasan (0808) VICTORIA INVEST Elbasan 5,000,000 2021-04-13 2021-04-14 24121090012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2109001 Bashkia Elbasan Pastrimi qytetit Up.74 dt.7.1.2021 vend.74/3 dt.8.1.2021 Pv.8.1.2021 kont.nr.74/5 dt.8.1.2021 fat.nr.12/2021 dt 8.3.2021 Sit.punimesh
  Bashkia Elbasan (0808) TJETER VIZION Elbasan 129,775 2021-04-13 2021-04-14 24221090012021 Te tjera transferta tek individet 2109001 Bashkia Elbasan Nd.ek.per perkujdesin soc.rezid.per grate e vikt..traf.Permbl. Sit.shp.dt.2.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) Edison Gashi Elbasan 96,040 2021-04-08 2021-04-09 22021090012021 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 2109001 Bashkia Elbasan Derdhje gabim Urdh.nr.319 dt.8.4.2021 Shk.nr.2026/1 dt.25.3.2021
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 322,080 2021-04-08 2021-04-09 21921090012021 Ndihme ekonomike 2109001 Bashkia Elbasan Nd.ek VKB nr.30 dt.30.3.2021 konf.akti 398/1 dt.6.4.2021 Permbl. borderoje nr.25 dt.8.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 234,100 2021-04-08 2021-04-09 21721090012021 Pagese paaftesie 2109001 Bashkia Elbasan Transport i femijeve per muajin shkurt Permbl. borderoje nr.26 dt.8.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 10,000 2021-04-08 2021-04-09 22421090012021 Te tjera transferta tek individet 2109001 Bashkia Elbasan Bonuse strehimi Prill 2021 per Rushan Sulejman Gjolena U.ad.nr.320 dt.8.4.2021 Permbl.nr.6 dt.7.4.2021
  Bashkia Elbasan (0808) ILIRJAN ÇOKU Elbasan 32,928 2021-04-08 2021-04-09 22121090012021 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 2109001 Bashkia Elbasan Derdhje gabim Urdh.nr.319 dt.8.4.2021 Shk.nr.166/1 dt.26.3.2021
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 878,264 2021-04-08 2021-04-09 21821090012021 Ndihme ekonomike 2109001 Bashkia Elbasan Nd.ek VKB nr.31 dt.30.3.2021 konf.akti 399/1 dt.1.4.2021 Permbl. borderoje nr.24 dt.8.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 70,000 2021-04-08 2021-04-09 22321090012021 Te tjera transferta tek individet 2109001 Bashkia Elbasan Bonuse strehimi Prill 2021 U.ad.nr.320 dt.8.4.2021 Permbl.nr.5 dt.7.4.2021 Cek.nr.2089123 Emanuela Lufo ID I65908066U
  Bashkia Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,495,617 2021-04-07 2021-04-08 21421090012021 Shtese page per gradat ushtarake 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 30 Permbledhese borderoje nr.23 dt.6.4.2021 U.per pag.nr.317 dt.7.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 15,211,097 2021-04-07 2021-04-08 20521090012021 Paga baze 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 307 Permbledhese borderoje nr.25 dt.7.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 4,376,530 2021-04-07 2021-04-08 21021090012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 91 Permbledhese borderoje nr.25 dt.7.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 940,892 2021-04-07 2021-04-08 21221090012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 20 Permbledhese borderoje nr.25 dt.7.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 96,940 2021-04-07 2021-04-08 21321090012021 Paga baze 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 2 Permbledhese borderoje nr.25 dt.7.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 55,262 2021-04-07 2021-04-08 21521090012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 1 Permbledhese borderoje nr.24 dt.6.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 42,031,604 2021-04-07 2021-04-08 19921090012021 Ndihme ekonomike 2109001 Bashkia Elbasan Ndihma ek.Mars 2021 Njesite Ad.Vendim nr.3 dt.1.4.2021 Permbl. borderoje nr.20 dt.6.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 40,000 2021-04-07 2021-04-08 20321090012021 Te tjera transferta tek individet 2109001 Bashkia Elbasan Mbesht.financ. per emergj.sociale VKB nr.26 dt.26.2.2021 per Xhemali Balliu e Shkelqim Cani akt konf.291/1 dt.8.3.2021 Permbledhese borderoje nr.1 dt.6.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,139,374 2021-04-07 2021-04-08 21121090012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 26 Permbledhese borderoje nr.25 dt.7.4.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 39,705 2021-04-07 2021-04-08 21621090012021 Shpenzime per honorare 2109001 Bashkia Elbasan Honorare Permbledhese borderoje nr.29 dt.7.4.2021 urdh.1215 dt.5.12.2019 ligji 139/2015 Alketa Merkja Nr.H45825072F