Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bilisht (1505) All All 1,585,630,678.00 1,393 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bilisht (1505) EURO INFORM Devoll 125,880 2021-04-14 2021-04-16 31021050012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BASHKIA DEVOLL PAGESE PER BLERJE KOMPJUTER NR FAT 4 DT 19.02.2021 UR PROK 629/4 DT 15.02.2021 URDH 629/9 DT 16.02.2021
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 2,200 2021-04-15 2021-04-16 31421050012021 Udhetim i brendshem BASHKIA DEVOLL BORDERO DIETAT MUAJI PRILL 2021
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 12,800 2021-04-15 2021-04-16 31321050012021 Udhetim i brendshem BASHKIA DEVOLL BORDERO DIETAT MUAJI PRILL 2021
  Bashkia Bilisht (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 129,071 2021-04-15 2021-04-16 31521050012021 Uje BASHKIA DEVOLL PAGESE PER UJESJELLESIN NR FAT 38 DT 14.04.2021 MUAJI MARS 2021
  Bashkia Bilisht (1505) Shoqata " Klubi i Futbollit Devoll" Devoll 2,000,000 2021-04-14 2021-04-15 31221050012021 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit BASHKIA DEVOLL PAGESE PER TRANSFERTE PER KLUBIN SPORTIV URDH 157 DT 13.04.2021 NR KERKE 03 DT 13.01.2021 VKB 103 DT 29.12.2020 KONF 12/1 DT 07.01.2021
  Bashkia Bilisht (1505) Vangjush Gjergjefi Devoll 99,360 2021-04-14 2021-04-15 30921050012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale BASHKIA DEVOLL PAGESE PER BLERJE UNIFORMA BASHKIAKE NR FAT 1 DT 16.02.2021 URDH 614/9 DT 08.02.2021 UR PROK 514/4 DT 08.02.2021
  Bashkia Bilisht (1505) Mobitel Devoll 82,879 2021-04-14 2021-04-15 31121050012021 Sherbime te tjera BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM INTERNETI NR KONTRATE 01 DT 27.02.2020 NR FAT 5 DT 10.03.2021
  Bashkia Bilisht (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 281,055 2021-04-14 2021-04-15 30821050012021 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM POSTAR NR FAT 18,227,34,44 DT 31.03.2021
  Bashkia Bilisht (1505) ERMAL GJOZA Devoll 3,599,018 2021-04-13 2021-04-14 30221050012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA DEVOLL PAGESE PER ERMAL GJOZA PER MATERIALE PER NDERTIM TE BANESE TE DEMTUARA NGA TERMETI NR FAT 9 DT 23.03.2021AKT MARRJE 906/3 DT 23.03.2021
  Bashkia Bilisht (1505) ARTAN SIMA Devoll 29,000 2021-04-12 2021-04-13 29721050012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara BASHKIA DEVOLL BORDERO NDALESE EKZEKUTIM VENDIMI GJYKATE Z.ARTUR BAJLOZI MUAJI JANAR- MARS 2021
  Bashkia Bilisht (1505) M.A.K Studio Devoll 11,386 2021-04-12 2021-04-13 30121050012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SUPERVIZIM I OBJEKTIT BURIM UJESJELLESI I FSHATIT TREN N RFAT 234 DT 30.12.2020 UR PROK 3489/4 DT 25.11.2020
  Bashkia Bilisht (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 136,217 2021-04-09 2021-04-13 29721050012021 Uje BASHKIA DEVOLL PAGESE PER UJESJELLESIN MUAJI JANAR 2021 NR FAT 13 DT 18.02.2021
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 37,000 2021-04-12 2021-04-13 29921050012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA DEVOLL PAGESE PER BONUS STREHIMI BORDERO MUAJI MARS 2021
  Bashkia Bilisht (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 33,500 2021-04-12 2021-04-13 30021050012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA DEVOLL PAGESE PER BONUS STREHIMI BORDERO MUAJI MARS 2021
  Bashkia Bilisht (1505) Banka OTP Albania Devoll 14,500 2021-04-12 2021-04-13 29821050012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA DEVOLL PAGESE PER BONUS STREHIMI BORDERO MUAJI MARS 2021
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 23,120 2021-04-09 2021-04-12 29421050012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA DEVOLL BORDERO KRYEPLEQ DHE KESHILLTARE MUAJI MARS 2021
  Bashkia Bilisht (1505) Banka OTP Albania Devoll 77,775 2021-04-09 2021-04-12 29321050012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA DEVOLL BORDERO KRYEPLEQ DHE KESHILLTARE MUAJI MARS 2021
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 304,555 2021-04-09 2021-04-12 29221050012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA DEVOLL BORDERO KRYEPLEQ DHE KESHILLTARE MUAJI MARS 2021
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 5,780 2021-04-09 2021-04-12 29621050012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA DEVOLL BORDERO KRYEPLEQ DHE KESHILLTARE MUAJI MARS 2021
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA E TIRANES Devoll 14,365 2021-04-09 2021-04-12 29521050012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA DEVOLL BORDERO KRYEPLEQ DHE KESHILLTARE MUAJI MARS 2021