Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Delvine (3704) All All 522,053,948.00 1,133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Delvine (3704) AGBES CONSTRUKSION Delvine 18,201,280 2021-04-13 2021-04-16 1132104002021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturen nr 42 dt 06.04.2021 up nr 3335 dt 10.12.2020 kontrat nr 441 data 22.02.2021 bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 223,917 2021-04-13 2021-04-14 11521040012021 Posta dhe sherbimi korrier likujdojme deturimet postare janar 2020 sipas rakordimit bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) H.C.E-17 Delvine 139,873 2021-04-13 2021-04-14 11421040012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Lik faturen nr 77 data 15.05.2019 dhe 87 data 26.06.2019 upo nr 14/2 data 29.03.2019 ,12/2 data 26.03.2019 kontrat nr 979 data 17.04.2019 dhe 822 data 02.04.2019 bashkia Delvine mbykqyres punimesh
  Bashkia Delvine (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 40,840 2021-04-13 2021-04-14 11621040012021 Ndihme ekonomike lik 6% sipas liste pageses se ndihmes bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 12,263 2021-04-07 2021-04-08 11121040012021 Sherbime telefonike likujdim fature telefoni
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 307,377 2021-04-07 2021-04-08 11221040012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shpqerblim keshilltareve
  Bashkia Delvine (3704) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Delvine 35,000 2021-04-07 2021-04-08 11021040012021 Paga baze sa ndaluar, detyrim permbarimor
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 119,947 2021-04-01 2021-04-06 9621040012021 Paga baze PAGA BASHKIA DELVINE
  Bashkia Delvine (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,415,096 2021-04-02 2021-04-06 10721040012021. Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE MUAJI mars 2021
  Bashkia Delvine (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 189,208 2021-04-01 2021-04-02 10821040012021 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE MUAJI mars 2021
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 143,777 2021-04-01 2021-04-02 9921040012021 Paga baze Likujdojme pagat mars 2021 bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 138,330 2021-04-01 2021-04-02 10021040012021 Paga baze Likujdojme pagat mars 2021 bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 1,093,204 2021-04-01 2021-04-02 9421040012021 Paga baze PAGA BASHKIA DELVINE
  Bashkia Delvine (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 516,598 2021-04-01 2021-04-02 9721040012021 Paga baze Likujdojme pagat mars 2021 bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 40,840 2021-04-01 2021-04-02 10921040012021 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE MUAJI mars 2021 shtesat
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 293,952 2021-04-01 2021-04-02 9821040012021 Paga baze Likujdojme pagat mars 2021 bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 183,226 2021-04-01 2021-04-02 9521040012021 Shtese page per vjetersi ne pune Likujdojme pagat mars 2021 bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 1,072,035 2021-04-01 2021-04-02 103.21040012021 Paga baze Likujdojme pagat mars 2021 bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 189,463 2021-04-01 2021-04-02 103/21040012021 Paga baze Likujdojme pagat mars 2021 bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 125,508 2021-04-01 2021-04-02 9021040012021 Paga baze Likujdojme pagat mars 2021 bashkia Delvine