Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tirana (3535) All All 124,915,000.00 15 All => 2021-03-25 => 2021-04-25

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,450,000 2021-04-21 2021-04-23 120221010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personave perfitues granti rikonstruksioni sipas programit rindertimit, VKB 161, viti 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,505,000 2021-04-20 2021-04-22 120021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia TIrane Lik granti rikonstruksioni nga programi rindertimit, VKB 6, dt 13.02.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,705,000 2021-04-20 2021-04-21 119121010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personave perfitues granti rikonstruksioni, programi rindertimit, VKB 73, 81, 98, 146, 6, viti 2020 e 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,675,000 2021-04-06 2021-04-13 98121010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim personave perfitues granti rikonstruksioni programi rindertimit, VKB nr. 16, dt 01.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,345,000 2021-04-07 2021-04-13 100421010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim personat perfitues nga granti rikonstruksionit, VKB Nr. 146, 161 viti 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,130,000 2021-04-06 2021-04-13 99121010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik granti rikonstruksioni nga programi rindertimit, VKB Nr 16, dt 01.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 13,265,000 2021-04-08 2021-04-13 101921010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim personat perfitues granti rikonstruksionit nga programi rindertimit, VKB Nr. 6, dt 13.02.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,680,000 2021-04-08 2021-04-13 102021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim personat perfitues granti rikonstruksionit nga programi rindertimit, VKB Nr. 16, dt 01.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,980,000 2021-03-30 2021-04-06 89521010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim personave perfitues granti rikonstruksioni nga programi rindertimit, VKB 06, dt 13.02.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,595,000 2021-03-30 2021-04-02 89721010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim personave perfitues granti rikonstruksioni nga programi rindertimit, VKB 146, dt 30.10.20
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,395,000 2021-03-31 2021-04-02 90921010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim i personave perfitues granti rikonstruksioni nga programi rindertimit, VKB 81, 98, 146, 161, viti 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,315,000 2021-04-01 2021-04-02 90821010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim i personave perfitues granti rikonstruksioni nga programi rindertimit, VKB 6, dt 13.02.21
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,820,000 2021-03-19 2021-03-26 82821010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim i personave perfitues granti rikonstruksionit sipas VKB Nr. 161, dt 09.12.2020, listepagese mars 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,415,000 2021-03-19 2021-03-26 80721010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim grant rikonstruksioni nga rindertimi sipas VKB Nr 146, dt 30.10.20
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 10,640,000 2021-03-19 2021-03-26 80621010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likudjim personave perfitues nga granti i rikonstruksionit programi rindertimit sipas VKB nr 6, dt 13.02.2021
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >